zdenekps

Pokud jeden z majitelů byt nechce platit podíl vodného, po kom se úhrada bude vymáhat?

Ahoj. Zajímalo by mě. Když je bytový dům a v něm se majitelé bytů dělí o placení vody a jeden zástupce vybírá od ostatních a posílá to pak ,,vodákům,,…V pří­padě, že jeden z majitelů nechce platit, vodaci to vymáhají po neplatiči nebo po zástupci? Díky

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Společné placení vody

Nejlepší odpověď
ivzez

Vodáci (sportovci) nic nevymáhají,
dodavatel vody vymáhá po tom, s kým má uzavřenu smlouvu.
Ten si pak bude muset poradit s neplatičem.

Další odpovědi
Pepa25

V případě bytového domu nevybírá zálohy a neprovádí vyúčtování jeden z majitelů, ale firma – správce, kterého si samospráva (obvykle orgány bytového družstva nebo SVJ) najala. Pro vodárny je partnerem to SVJ nebo bytové družsvo (případně zastoupené správcen), to platí faktury. Neplacení záloh na služby ze strany majitele má ten dopad, že SVJ / bytové družstvo to po něm vymáhá.

Drap

Vše se bude odvíjet od stanov bytového družstva. Tyto stanovy nemusejí být u všech domů stejné.

Mimo jiné, vodák je ten co jezdí na lodi. Většinou se tak říká kajakářům a kánoistum, kteří toto provozují jako sport či hobby. Netuším, proč by měl někdo vodákům něco platit.

nyjono

podle toho, kdo má s firmou uzavřenou smlouvu o odběru vody. Jestli majitel bytu, nebo ten, kdo v bytu bydlí nebo třeba bytové družstvo. Většinou to je VaK.