Avatar uživatele
anonym

Společná hypotéka

Dobrý den, s přítelem jsme si vzali na byt společně hypotéku, ve které figuruji jako spoludlužník. Bohužel jsme se rozešli a přítel chce abych se vystěhovala a podepsala mu u notáře dohodu, že již v bytě nežiji tudíž nic neplatim a nebudu po něm nic chtít. Banka mě ale jako spoludlužníka nevyškrtne a v případě, že by přítel přestal hypotéku splácet bude banka stejně dluh vymáhat po mě a na žádnou naši dohodu byť sepsanou u notáře nebude brát ohled. Lze nějak tuto dohodu ošetřit tak, abych měla i já nějakou jistotu, že to pak nebudu doplácet? Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Bičiště, Pralinka1979 před 4780 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Jambalaya

Nelze, banku vaše soukromé problémy nezajímají, žádnou takovou dohodu nepodepisujte!!!

Jediná možnost, či možnost expřítele je sehnat nového spoludlužníka, který váš dluh převezme, či převést celý dluh u banky na sebe. Tam záleží na tom, zda bude mít expřítel dostatečné příjmy.

A rovněž předpokládám, že pokud jste spoludlužníkem, jste také spoluvlastníkem. To, že se z bytu vystěhujete neznamená, že část nevlastníte.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek