Splátky na odkoupenou pohledávku od spořky

po tel.dohodě splátka 2.500 Kč,za měsíc požádováno 3.000 Kč, za druhou pohledávku požadovaná splátka 6.000 Kč měsíčně,po dohodě 3.000 Kč,jedná se o pohledávky 30.000 Kč,ted v prac.neschopnosti platím na každou 1.000 Kč, nikomu to nevadí,nikdo nevolá, jak se tedy určují měs.splátky,a zda je možné průběžně tyto měnit,nemám fin.prostředky,a­bych mohl platit 6.000 Kč měsíčně,požadují stále více.

Odpovědi
standa

Nějak se v této otázce (respektive v těch sedmi částkách) neumím zorientovat…

Netuším kdo je ten:

  1. se kterým se ´po telefonu dohodla splátka´
  2. co ´požadoval´ 3.000 Kč, 6.000 Kč
  3. kterému ´to nevadí´
  4. co ´nevolá´
  5. co ´požaduje stále více´

…takže musím odpovědět OBECNĚ :

Obvykle by mělo platit to, co je ujednáno, nejlépe v písemné smlouvě. Pokud existuje jen smlouva ústní, je dost problematické dokazovat její porušování.