Splatí někdy Spojené státy americké svůj obrovský dluh?

Který roste obrovským a rychlým tempem! http://www.us­debtclock.org/ děkuji.

Odpovědi
dudu

Ani náhodou a největší věřitelé to ani neočekávají. Možná i proto, že dluhy tohoto charakteru zpravidla stornují války a anexe. Účinnou pojistkou je existence globální ekonomiky a celosvětový obchod.

Drap

Ne, pokud nebude válka. Válka by mohla tyto dluhy srovnat. Obdobně jako to bylo při minulých světových válkách.

dr.luha

Amerika společně s Francií smázla velký dluh za ropu napadením Lybie. Dluhy se nejlépe řeší likvidací dlužníka.