Blecha

Spisovně – nespisovně

Myslíte, že by se zde mělo mluvit(psát) spisovně nebo i nespisovně?

Nejlepší odpověď
anonym

Tak či onak,ale bez pravopisných chyb.

Další odpovědi
annas

K odpovědi Radovana. K nespisovné češtině nepatří jen slang.

Když jsou dotazy nebo odpovědi napsané jakžtakž spisovně, jsou srozumitelnější. Domnívám se, že by se měla dodržovat i určitá pravidla pravopisu. Menší chyby se dají ještě tolerovat, ale některé hrubky bijí do očí.

kupkina

„měly dodržovat určitá pravidla“ To je pěkný gulášek, ale na tvou obranu musím říci, že jsou tady experti a expertky, kteří nenapíší větu bez hrubé pravopisné chyby, a rozhodně to nejsou osmiletí školáci. Navíc ironií osudu je, že někteří z nich jsou velice aktivní, ale ta jejich negramotnost sráží hodnotu jejich sdělení o několik pater níž.

Radovan M

To je teda otázka…
Myslím že by bylo lepší psát spisovně, někdo by pak slangovým výrazům nemusel rozumět.

Lucimia

Myslím, že je to jedno. K nějakému tématu se hodí spisovná čeština, k jinému zase nespisovná. Každopádně by zde ale něměly být pravopisné chyby.

ReHu

Myslím, že nejde ani tak o spisovně či nespisovně psát, také občas udělám botu, ale vyslovevě HRUBÉ gramatické chyby, které se učí na 1.stupni základní školy mě deptají.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/take-vas-nenechavaji-zcela-v-klidu-hrube-pravopisne-chyby

Michal

To záleží na Vás.