bolak

Spí ryby ?

Nejlepší odpověď
baghira

Ty moje v akváriu ano.

Další odpovědi
terry

Jasně, že jo.
Všichni spí. jen někteří málo (žirafy) a jiní hodně (koala). Někteří si lehnou (lidi) a jiní ve stoje (slon).
Snad jsem se nesekla :D.

samicek333

Spí, v těle mají v něčem(teď přesně nevím co to bylo) uložený vzduch, takže si mohou zdřímnout a přitom nespanou nikam, kam by mechtěly.

Deli

Ano, spí u dna. Jen žraloci musí pořád plavat, jinak by se udusili.

kapka

Žraloci by se určitě neudusili, prostě jen půjdou ke dnu, pokud neplavou, jelikož nemají vzduchový měchýř /nejsou to ryby, ale paryby/, ale to neznamená, že stále plavou, klidně si i lehnou.

Naopak ryby ke dnu klesat nemusí, nadnáší je právě ten vzduchový měchýř.

Ryby samozřejmě spí, některé mořské dokonce ve spacáčku 🙂, dělají si na noc kolem sebe ochranný obal. Zdroj: Kniha o mořských rybách, už nevím jaká.

Zplic

Ano, ale asi si toho zrovna nevšimnete, protože spíte také.

bubukaa

Spí, já je vždy (ty moje ) pozoruji začnou se pomalu zastavovat ploutvemi už tolik nemáchají a jak se zhasne jejich světlo v akváriuku které je nastavené aby se v 22 zhaslo ryby už ploutvemi máchají jen tak aby se neřeklo a jakože se zastaví, akorát že nemají oční víčka takže to moc dobře nepoznáte že spí