spi nekdy mravenci?

spi nekdy mravenci? jak dlouho?

Nejlepší odpověď
panenka

Mravenci v každém případě odpočívají -v kterémkoli mraveništi najdete vždy nějaké jedince, kteří budou nečinně stát.

Kromě toho přestávají být mravenci aktivní při nízkých teplotách a mnoho druhů mravenců se na zimu ukládá k spánku.

Odpočívajícímu mravenci ubývá tělesná/ svalová hmota a rovněž reaguje i na méně vnějších podnětů. Nemá však natolik vyspělou nervovou soustavu, aby se mu ve spánku daly naměřit jiné mozkové frekvence než v bdělém stavu, jako je tomu u člověka; stejně tak se mravencům nezdají sny.

Další odpovědi
Miroslavst

To není pravda. já jsem mravenec a spím a zdají se mi i sny.

anonym

Řekl bych,že přes zimu zařezávají.Už jste viděli mravence na sněhu?