zjentek

Spatřujete v šíření koronaviru nějaký systém?

Jakýkoli systém. Pokud život není chaos, nýbrž systém, pak i koronavirus má slabinu. Třebaže se cíleně šíří řekněme horizontálně poměrně rychle od východu k západu, přičemž mnohem pomaleji, ale o to systematičtěji přitom rozšiřuje pole své působnosti od jihu k severu. Pak bychom měli nějakou šanci zdravě a účinně přemýšlet o preventivních opatřeních, někteří. Protože co vlastně bez toho víme? Nic. Přece s podobnými informacemi bychom se k nakaženým mohli stavět jihovýchodně a podobné preventivní vychytávky. A to už stojí za zmínku, děkuji.

Odpovědi
Kepler

Co se týká zeměpisného šíření, žádný systém nevidím. Celkem pochopitelně se mu nechce do Grónska, severní Kanady a do Antarktidy, ale proč není v Indonézii, Novém Zélandu a na jiných velkých ostrovech? Pak je tu možnost Golem efektu https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sebenapl%C5%88uj%C­3%ADc%C3%AD_p%C5­%99edpov%C4%9B%C4­%8F , tedy sebenaplňující se předpovědi. Panikařící prosťáčci vykupují obchody, křečkují a tím se vystavují podstatně vyššímu riziku nákazy.

autacek

Ano, Covid devatenáctka ještě onehdá chodila do školy, na představení až od sto lidí, do hospod po osmé, no dnes tam může sedět celý den, ale zase když se tam neučí, ani nevaří.. přesedlala tak na shopování. Potraviny ani drogérie ji však zatím nejede. Do práce se jí též nechce. Ale co není dnes, může být zítra.

led

Ano, šíri sa tadiaľ, kde má živnú pôdu aj vďaka „cestovateľom“ a ľuďom, ktorí nie sú dostatočne zodpovední voči sebe, ale aj voči ľuďom okolo nich.

Nosiť rúšku nie je hanba! Je to zodpovednosť nielen voči sebe, ale aj voči ľuďom okolo.