Avatar uživatele
Boy 13

Poradíte, jak vyřešit popsaný problém s PC?

Prosim poradte, prave se mi z niceho nic vypl pocitac a zjistil jsem, ze na horni casti pocitace se vubec netoci ventilator, ale kdyz jsem po druhe zapl PC, tak normalne sel, co mam delat? Prosim poradte

Původní neotázka
Spatny ventilator na PC

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2424 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ventilátory jsou dnes řízeny podle stavu tepelných senzorů v počítači takže pokud se ventilátor občas netočí vůbec to nemusí být tím, že by byl vadný. Systém možná jen vyhodnotil teplotu za natolik nízkou že může mít ventilátor otáčky nižší nebo může být zcela vypnut. Doporučuji stáhnout si nějaký software který ti pomůže monitorovat teplotu na klíčových komponentách (tj. především GPU a CPU) … a ověř si zda se ani jedna z nich výrazně nepřehřívá, aniž by na to ventilátor smysluplně reagoval zvýšením otáček. I pokud zjistíš že se přehřívá a ventilátor se přesto točí jen po zapnutí počítače je stále pravděpodobnější že je chyba v senzoru či nastavení softwaru než ve ventilátoru samotném (ten by byl vadný jen pokud by se netočil ani ihned při zapnutí počítače)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Pokud je opravdu vadný, pak vyměnit. Nebo zkontrolovat kabely.
Ale jsi si jist, že se měl točit? A že vypnutí způsobil právě on? Čím je (má být) ten větrák řízen?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Hlada

Otázka je nesrozumitelná. Když se počítač z nějaké příčiny vypnul, tak se nemohl točit žádný ventilátor. Nejen ten nahoře.

před 2424 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet