Aleei

Špatně vyplněná neschopenka ?

Zrovna jsem přišla od lékaře-potřebovala jsem neschopenku a koukám, že mi vyplnil jen den odkdy jsem byla nemocná, termín plánované kontroly, ale nenapsal, dokdy pracovní neschopnost trvá. Přitom jsme se o tom bavili. Neschopenku teď musím doručit zaměstnavateli a nevím, jestli je to v pořádku…

Nejlepší odpověď
marci1

Na tiskopise lékař vyznačí datum kontroly a teprve potom, při kontrole se rozhodne, jestli pracovní neschopnost bude pokračovat nebo bude ukončena. 🙂
Doplňuji:
Zaměstnavateli odešli správnou kopii, ponechej si kopii s datumem kontroly. Na tiskopisech je to napsané, důkladně si to prostuduj.

Další odpovědi
mosoj

Když jdeš na kontrolu, tak k čemu by ti bylo ukončení nemocenské. Lékař se rozhodne až po kontrole.

Aleei

Ale neschopenku musím doručit do tří dnů zaměstnavateli. Jak to mám udělat tedy?