Vejlupek94

Spatne spani, strach z „neceho“.

Uz delsi dobu, asi dva tydny, nemohu poradne spat. Muze za to vymytej mozek z hororu a srandicky kamaradu. Nikdy bych neveril ze se mi to stane, ale bojim se usinat, ty tmy kolem me a zvuku z ulic a vedlejsich bytu. Nebal jsem se, az do chvile, kdy mi bracha rekl, ze se pred nim pohla kytka a me den na to spadla kytka z parapetu. Je mi 19 a citim se trapne, ze se takovych veci bojim a nepomaha tomu ani fakt, ze jsem si s rodicema vymenil pokoj za vetsi a mam ted kolem postele „tmavy prazdno“. Neverim na duchy ani jine veci, ale to co se mi stalo byla hodne blba nahoda, co mi neda spat. Budim se I nekolikrat do noci a jen pozoruju okoli, co kdyby nahodou. Mate nekdo prosim radu, jak se toho strachu zbavit? (Omlouvam se za preklepy, pisu z mobilu)

Nejlepší odpověď
fcoop

Když vás přepadne strach, v těle se nahromadí adrenalin, svaly se napnou a tep zrychlí. Tělo se tak připravuje na útěk, nebo na boj. Tohle napětí je dobré ze začátku alespoň trochu rozdýchat. I malá hra svalů uleví od nahromaděného adrenalinu – zkuste v ruce mačkat míček, nebo jen tak zatínat svaly v těle.

Od strachu ale není daleko k úzkosti. Jak se od sebe liší? Strach je obava z něčeho konkrétního, naopak úzkost je obava z něčeho nekonkrétního – říká se „strach z ničeho“.

http://www.roz­hlas.cz/domino/lin­ka/_zprava/jak-se-zbavit-strachu--921811

http://www.rozvoj-osobnosti.cz/de­prese_uzkost_fo­bie_panika/

Další odpovědi
badisko

Strach je hloupost …:D ale kazdy mame sve strachy… Nejdrive si uvedom ze se nemas ceho bat ..to co pocitujes je strach destruktivni neopodstatneny nauc se rozeznavat druhy strachu …neco jineho by bylo kdyby jsi mel strach opodstatneny treba kdyz jdes v noci cikanskou ulici ..ale tohle je hloupost jednu z veci kterou ti mohu doporucit vyzkouset byliny jako je treba Trezalka .. mrkni zde http://cs.wiki­pedia.org/wiki/T%C5%99e­zalka piti caje uklidnuje a pomaha proti uzkostem ..nebo se daji poridit tablety … dalsi treba .. Hermanek http://cs.wiki­pedia.org/wiki/He%C5%99m­%C3%A1nek_prav%C3%BD
Levandule http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Le­vandule a dalsi proste hledej prirodni antidepresiva pomuzou se zbavit uzkosti bude se ti lepe usinat a spat ..strachu samotnehote vsak nezbavi ..nebylo by od veci navstivit Psychologa …
>Franklin Delano Roosevelt .jednou napsal .. Nemame se ceho bat pouze strachu samotneho <a mel pravdu uvedom si ze tve strachy jsou neopodstatnene a bude ti lip …

Andre5000

Nemusíš se cítit trapně, že je ti 19. Pocit strachu může mít i člověk třeba 100 letý. Jsou dvě možnosti. Zkus se toho strachu zbavit nejprve sám. Když ti to nedělá „dobře“, tak se přestaň koukat na horory a přestaň se obírat nějakými strašidelnými myšlenkami, třeba proč spadla kytka…no tak spadla a co má být? Nehledej za vším nějaké strašení. Zkus před spaním myslet na něco příjemného, třeba si poslechni oblíbenou hudbu. Když by to nepomohlo, tak potom zkus vyhledat odbornou pomoc.