Nigg

Špatné jméno na neschopence?

Všechno je vyplněné správně, až na moje jméno, kde se liší dvě písmena v příjmení…
Moje blbost, neohlídala jsem si to, ale čekala jsem, že když si to píše do kartotéky správně, tak na neschopence to napíše stejně.

Je to problém?
Rodné číslo a všechno ostatní sedí…

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, je to problém. Neschopenka je na jiné jméno.

Další odpovědi
marci1

Co dělat, když je neschopenka špatně vypsaná?
Zaměstnavatel nemá žádnou povinnost kontrolovat, zda je neschopenka vyplněna formálně správně a zda jsou v ní všechny náležitosti. Neschopenku si tedy při odchodu od lékaře dobře pročtěte. Pokud zjistíte jakýkoliv omyl, vraťte se raději k němu. Jakmile budete mít v neschopence nesrovnalosti, hrozí vám, že přijdete o peníze! Zodpovědný je za chyby lékař. 🙂
http://www.bles­k.cz/clanek/rad­ce-penize/110711/sp­atne-vyplnena-kolonka-vas-muze-obrat-o-penize.html

ivzez

Při první kontrole si nechte neschopenku opravit.
Opravit nechte i ten díl, který už jste předala zaměstnavateli
(upozorněte jej na chybu a díl si vyžádejte k opravě).