Karel51

Lze k set top boxu koupit jiný, větší ovladač a spárovat ho s ním?

Zatím jsem se setkal s tím, že většina set top boxů má v příslušenství poměrně malé ovladače a tudíž dost nepřehledné. A proto by mě zajímalo, zda se dá koupit jiný, větší ovladač a jestli se dá nějak a případně jak spárovat s již zakoupeným zařízením. Upozorňuji, že zatím nemám žádný set top box koupený, ale dopředu se připravuji na tu možnost.

Odpovědi
dubraro

Ano, lze. Existují tzv. programovatelné nebo univerzální ovladače, které se mohou naučit signály od původního ovladače libovolného zařízení.

Zdroj: https://www.tv-ovladace.cz/6258-univerzalni-dalkovy-ovladac-l-336-pro-tv-dvd-cbl-sat.html?gclid=­CjwKCAiAgqDxBRBTE­iwA59eENxZGBQJ09QJvj­RZYYHozOvFf84qU­BYdxnoQQdNjrBLtU­uqExta-AYBoCd_EQAvD_BwE

Hlada

Prakticky nelze. Sada povelů není jednotná. Existují sice programovatelné ovladače, nikdy se ale nepodaří je naprogramovat tak, aby fungovaly všechny funkce. Přestože se to nezdá, je při výběru STB ovladač to nejdůležitější. Až na citlivost jsou ostatní funkce prakticky stejné a do značné míry ovlivnitelné firmware. Doporučuju nákup od takového prodejce, který prodává i náhradní ovladače a zároveň má odkaz na stažení jeho aktuální verze. Do odkazu sem jsem dal test z prosince 2019.

Zdroj: https://www.chip­.cz/temata/sedm-dvb-t2-tuneru-v-testu/?utm_con­tent=3245-sedm-dvb-t2-tuneru-v-testu&utm_sou­rce=chipcz&ut­m_term=1893799&ut­m_medium=emai­ling&utm_campa­ign=tydenni-2020-01-07#part-2

anonym

Pokud si spokojen s velikostí ovladače tvého televizoru pak můžeš k ovládání set top boxu použít ten, za předpokladu že televizor i set top box podporují technologii HDMI CEC (tedy umí si předávat řídící instrukce ovladače přes hdmi kabel, který je propojuje). V takovém případě můžeš zůstat u Tv ovladače a ten malý k set top boxu nechat v šupleti. To je podle mne také ta nejrozumější cesta, má celou řadu výhod, jedním ovladačem tak můžeš ovládat jakékoliv připojené zařízení včetně třeba dvd přehrávače, bluray přehrávače, kodi.cz boxu, lepsi.tv boxu, televizor bude automaticky ovládat to zařízení které zrovna zobrazuje a dokáže je také obě najednou vypnout (pokud například vypneš TV umí tato přes HDMI CEC automaticky vypnout i všechna připojená zařízení a naopak, pokud přepneš na HDMI dvd přehrávače umí si jej televize přes HDMI CEC automaticky zapnout, je to hodně praktické).

Edison

Hlada se mýlí. Pokud je známa sada povelů, lze naprogramovat jakékoli programovatelné ovladače disponující nejméně stejným počtem tlačítek. Dal bych sem link na firmu zabývající se DO, ale mohl bych být nařčen z reklamy, takže holt mohu jen odkázat na vyhledávač google.