Poradíte mi se spaním pod širákem v zimě?

poradíte mi se spanim pod širákem v zimě

Odpovědi
Drap

Lze to bez problémů, ale musí na to být člověk připraven, dobře vybaven a musí si umět ustlat, jinak se vystavuje značným zdravotním problémům

badisko

Zalezi natom kam se chystas …kazde „stanovani“ je specificke pro danou oblast a pocasi ..jako mladi jsme jezdivali ven i v zime ..prevazne do beskyd ..Smrk.. Lysa Hora ..Grun ..pokud je dost snehu da se spad i pod snehem …ta to tak ze si najdes 2 u sebe vzrostle stromy.. kde vitr nafoukal snih ze ..Spodni strany se udela takzvany zahrab …(dira dost velka alespon pro 2 ..) ten je nutne vystlat jehlicim ikdyz ma clovek karimatku ..v takovemto zahrabu jde normalne spat a je tam i relativne teplo ..take je dulezite aby ..byl v zavetrne strane proste aby do nej nefoukal vitr …da se pred nim rozdelat i ohen zahrab neroztaje ..
Co je k tomu potreba …?…Armadni ryc ..ten ma sebou asi kazdy kdo jezdi ven ..teply spacak ..obleceni a dobre boty ..je dulezite aby byl clovek v suchu ..prece jen jde o zdravi …pokud clovek ma cas muze si postavit Iglu ..neni na tom nic tezkeho a neni to moc narocna prace pokud je dobry druh snehu ..tedy smrzly …z prasani ho nepostavis …:D

MickeyDoesnt

Spacak, mikiny bundy a vsechno. Ale když už tak já radši se stanem ;)

postcd

možná vyzkoušet nejdříve nanečisto, spacák který má komfort pod nulou a případně mít s sebou teplou bundu, svetry, dvě teplé čepice, šálu, kuklu, možná prodyšný šátek přes obličej?

Mirdas

Záleží opravdu na mnoha faktorech.
Určitě tak vyzkoušejte v doprovodu zkušené osoby, aby se tak toto zajímavé dobrodružství nezměnilo v tragédii.

lota

Nejenom teplý spacák, ale i žďárák se hodí – nejlíp pro dva. Dva se lépe zahřejí.:-)

Jakub Tlapal

Já spím pod širákem rád, ale teda jenom přes léto. V zimě bych si to netroufl. I když nemrzne, tak by to nebylo nic příjemného. Mám spacák do –5, takže by mi v něm asi zima nebyla, ale co hlava? Hlavně je stejně brzy tma a ráno zase dlouho tma, takže jsem přes zimu radši doma u kamen 😁 .