tojsemja123

Spaní na matraci na zemi?

Dobrý den, mám malý pokoj v paneláku a z tohoto důvodu bych ráda místo na posteli spala jen na matraci na zemi. Že mi bude zima, to se nebojím, mám koberec a topení a v našem paneláčku teplo je. Chci se ale zeptat, jestli mi spaní na klasické, kvalitní, cca 15 cm postelové matraci položené na zemi nebude působit zdravotní obtíže? A slyšela jsem, že matrace může zplesnivět, protože nevětrá, když pod ní není rošt?! Týká se to i čistého, suchého prostředí s kobercem? Děkuji za odpověď :)
Doplňuji:
P.S.: Spala bych pravděpodobně na matraci bez roštu

Nejlepší odpověď
arygnoc

žiadne nebezpečenstvo nehrozí.

neviem, koľko máte rokov, ale jediný problém vidím pri vstávaní s krížami (chrbticou, zády), inak fakt bez problémov.

Další odpovědi
www

Lze to, ale rozhodně ne jako trvalý stav.
Více ve zdroji.

Zdroj: m.omlazeni.cz/vyber-matrace-na-66–221016–0.html

MonkeyKing

Ne na matraci, nýbrž rovnou na podlaze – po čase se to stane příjemné a pro tělo je podle mě zdravější než matrace s péry!
Takto to dělají v Japonsku – a koukněte jak se jím žije! 100 let v pohodě :D

http://futonmat­tressinfo.com/wp-content/upload­s/2010/07/futon-beds-Japan.jpg

jpau

Pokud se bojíš plísně tak matraci jednou za čas otočíš nebo opřeš o zeď a necháš ji vyvětrat, v čem je problém?

Nicméně nevidím úsporu prostoru v tom, dát si na zem matraci – to je však Tvoje věc, určitě to ocení Tvůj případný přítel, se kterým můžeš souložit aniž bys rušila rodiče vrzáním postele – v tom bych asi viděl hlavní výhodu.

danyy

Zdravotní potíže ne ale zajímalo by mě jak ušetříš místo když nebudeš mít na zemi postel stejně velkou jako je ta matrace přece ta postel má stejné rozmeri

mosoj

Může zplesnivět, třeba když se při spaní několikrát počůráš.
Ó main Gott !!!

tojsemja123

Nemůže matrace bez roštu zplesnivět?

arygnoc

leda by bola z prírodného materiálu (slama a pod.), a to už dnes nehrozí.

pokiaľ sa denne nebudete pomočovať alebo ju zalievať nejakými nápojmi, prípadne vystavovať ju vlhkosti, tak fakt nie.