Avatar uživatele
tojsemja123

Spaní na matraci na zemi?

Dobrý den, mám malý pokoj v paneláku a z tohoto důvodu bych ráda místo na posteli spala jen na matraci na zemi. Že mi bude zima, to se nebojím, mám koberec a topení a v našem paneláčku teplo je. Chci se ale zeptat, jestli mi spaní na klasické, kvalitní, cca 15 cm postelové matraci položené na zemi nebude působit zdravotní obtíže? A slyšela jsem, že matrace může zplesnivět, protože nevětrá, když pod ní není rošt?! Týká se to i čistého, suchého prostředí s kobercem? Děkuji za odpověď :)
Doplňuji:
P.S.: Spala bych pravděpodobně na matraci bez roštu

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Werwolfo před 3831 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

žiadne nebezpečenstvo nehrozí.

neviem, koľko máte rokov, ale jediný problém vidím pri vstávaní s krížami (chrbticou, zády), inak fakt bez problémov.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Lze to, ale rozhodně ne jako trvalý stav.
Více ve zdroji.

Zdroj: m.omlazeni.cz/vyber-matrace-na-66–221016–0.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
MonkeyKing

Ne na matraci, nýbrž rovnou na podlaze – po čase se to stane příjemné a pro tělo je podle mě zdravější než matrace s péry!
Takto to dělají v Japonsku – a koukněte jak se jím žije! 100 let v pohodě :D

http://futonmat­tressinfo.com/wp-content/upload­s/2010/07/futon-beds-Japan.jpg

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jpau

Pokud se bojíš plísně tak matraci jednou za čas otočíš nebo opřeš o zeď a necháš ji vyvětrat, v čem je problém?

Nicméně nevidím úsporu prostoru v tom, dát si na zem matraci – to je však Tvoje věc, určitě to ocení Tvůj případný přítel, se kterým můžeš souložit aniž bys rušila rodiče vrzáním postele – v tom bych asi viděl hlavní výhodu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
danyy

Zdravotní potíže ne ale zajímalo by mě jak ušetříš místo když nebudeš mít na zemi postel stejně velkou jako je ta matrace přece ta postel má stejné rozmeri

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Může zplesnivět, třeba když se při spaní několikrát počůráš.
Ó main Gott !!!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
tojsemja123

Nemůže matrace bez roštu zplesnivět?

před 3831 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

leda by bola z prírodného materiálu (slama a pod.), a to už dnes nehrozí.

pokiaľ sa denne nebudete pomočovať alebo ju zalievať nejakými nápojmi, prípadne vystavovať ju vlhkosti, tak fakt nie.

před 3831 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek