štamgast

Spánek – může to tak opravdu být?

Je to už několik týdnů zpátky-jednu noc jsem spal asi sedm a něco hodin v kuse a ve dne jsem byl neunaven, svěží, bez problému. Druhou noc jsem spal asi osm a něco hodin, čili o hodinu více, ale v noci jsem se tuším jednou nebo dvakrát probudil, v podstatě ihned jsem znovu usnul, ale ve dne jsem byl unavený, takový malátný a docela mě to zaskočilo. Čili může opravdu kvalitní kratší spánek být lepší než delší nekvalitní (přerušovaný) spánek?

Nejlepší odpověď
quentos

Ano. Kvalita spánku skutečně nesouvisí s jeho délkou, to je mýtus. Vygooglete si spánkové cykly, bude to hned jasnější.

Další odpovědi
Lamalam

Ano. Může to tak být.