zdenda68

Spam i po zakázání

Ahoj, chtěl bych se vás zeptat, jak mám zabránit spamu z této adresy MAILER-DAEMON@seznam.cz, dal jsem si filtr aby všechno z této adresy šlo do schránky Spam a viry. Nefunguje to, fungovalo to jen chvilku al euž to nefunguje. Obsah Emailu : právu pro johnhartmon@gmail.com nebylo možné doručit.
Důvod nedoručení naleznete níže v této zprávě.

Prosíme neodpovídejte na tuto zprávu, je generována automaticky a má pouze informativní charakter. Více informací o nedoručitelných zprávách.
Vaše zpráva pro <johnhartmon@gmail.com> ze dne 09.07.2011 nemohla být doručena.
Zpráva je přiložena.

You message for <johnhartmon@gmail.com> from 2011/07/09 could not be delivered.
It's attached be­low.

Důvod / Reason:

5.7.1 Zprava je oznacena jako spam.

Permanent Failure – Delivery not authorized, message refused

Fragment původní zprávy:

Wanna see this, it's right here http://jmb.tw/3ui7

Přitom nikomu nic neposílám a nic nedělám… jen mě to spamuje, tak se ptám jeslti je na to nějaká finta…?

Nejlepší odpověď
KdoSiOdJinud

Pravděpodobně někdo odesílá spam z vaší adresy a při neexistující cílové vám toto chodí. Jelikož mailer-deamon je informační mail přímo ze serveru bude mít asi privilegia navíc nad spam filter. Zkusil bych nastavit filtr tak, aby nerozpoznával emailovou adresu, ale nějakou frázi, která je v těchto mailech pokaždé a nevyskytuje se v běžné komunikaci. Pak by to teoreticky chodit mohlo. Ale jak píšu, je to samé možná/asi/prav­děpodobně… Takže hokus pokus :)

Další odpovědi
Alesh

MAILER-DAEMON je „systémová“ adresa (koneckonců z textu zprávy to vyplývá), z které ti přijde email např. tehdy, když ty někomu pošleš mail na adresu, která neexistuje.
V tomto případě, jelikož ty jsi osobně nikomu nic nepsal, což už z uvedeného fragmentu je jasně pochopitelné, se jedná o zneužití tvojí adresy, což je věc snadná a vcelku jednoduchá a vůbec není potřeba znát tvoje přihlašovací údaje, ale pouze tvojí adresu. Funguje to tak, že ten spambot rozesílá maily na další všemožné adresy, které má v databázi a ho hlavičky mailu zadá, že to bylo odesláno právě z tvojí adresy. S tím toho bohužel mnoho nenaděláš, samotnou adresu MAILER-DAEMONa ti správci seznamu jistě zablokovat nepovolí. Pokud těch mailů je mnoho, máš v podstatě dvě možnosti:

  1. vytvořit filtr, kde odesílatelem je MAILER-DAEMON a házet to do nějaké složky (Spam, Koš … pokud to půjde), příp. do jiné, vytvořené
  2. založit si nový mail a úzkostlivě chránit adresu (nepsat ji nikde na netu, aby si ji nemohly spamboty naskenovat).

arygnoc

jak rika Alesh – systémové hlaseni o pokusu o odeslani na e-mailovou adresu, ktera neexistuje.

nejedna se o spam, nybrz o varovani systemu.