Rocky

Spalovna – Pyrolýza

Spalovna je za přísunu kyslíku a má emise, teplo a elektrickou energii
Pyrolýza je bez přísunu kyslíku rozložení za vysokých teplot a zbytek se peletkuje na hnojivo, teplo, elektrika, plyn.
Pro co by jste byli raději?
Proco by jste byli rači?
Doplňuji:
Jak se zde někdo ptal jestli je finančně náročnějši Pyrolýza, Pyrolýza má návratnost do 3 let a to spalovna nemá.
A ano dá se tam téměř vše zlikvidovat

Nejlepší odpověď
www

Byl bych pro spalovnu, protože pyrolýza se týká většinou jen organického odpadu, ale dobrá spalovna zlikviduje téměř vše-jak už bylo řečeno.
Není také náhodou finančně náročnější ta pyrolýza ?
Doplňuji:
I nadále jsem po doplnění pro spalovnu ☹

Další odpovědi
mosoj

Ta otázka se nedá takto položit.
Ono se pro každý odpad hodí něco jiného.
Pyrolýza má také emise a hodí se jenom pro likvidaci odpadu, který neobsahuje velký obsah škodlivin. Pokud je obsahuje, jsou emise z tohoto fyzikálně chemického procesu podstatně škodlivější než ze spalování za vysokých teplot.
Doplňuji:
U pyrolýzy lze využívat vzniklé plyny k ohřevu, takže se to tím zlevňuje.

Michálek1245

Pyrolýza je v tomhle ohledu fajn, ale přeci jenom pro vás je lepší ta spalovna. Nebo jako logicky to dává větší smysl. Líbí se mi třeba pyrolytická kamna od https://www.ls-kamna.cz/pyro­lyticka-kamna která toho využívají, ale něco mi říká, že vy to chcete dělat asi ve větším rozměru než v tom, že byste si spálil pár polínek a pelet. :)