redhead

Špalíček veršů a pohádek

Co o tomto díle víte? :)

Nejlepší odpověď
annas

Ukázka – pohádka O Popelce
http://ld.joha­nesville.net/hru­bin-04-maly-spalicek-pohadek?page=7

Soubor veršů a pohádek Fr. Hrubína s kouzelnými ilustracemi Jiřího Trnky. Pro nejmenší děti i školáky.
Známé verše, říkadla i hádanky doplňují pohádky psané veršem i prózou, které vycházejí z lidových pohádkových předloh našich i cizích. Autor klasické texty přetváří, obměňuje a zjednodušuje. Někteří hrdinové se představují v netradičních rolích. Jeníček a Mařenka zamknou zlou ježibabu v její perníkové chaloupce, chytrý Smolíček zachrání jelena a Budulínek přelstí lišku. Špalíček pohádek uzavírá původní veršovaná pohádka o Květušce.

Další odpovědi
Nykki

Mně je spíše bližší Špalíček dobrých český vtipů,ale toto dílo mám doma a když byla sestra nemocná,tak jsem jí z toho musela číst,ale mne spíš berou pár stovkové romány a fantasy…