kamila44444

Spálené jídlo

Ubližuje nějak připálené až spálené jídlo tělu?

Nejlepší odpověď
Drap

Nijak podstatně zřejmě ne. Tělu však spálené nebo připálené nechutná. Při přepálení mohou vznikat karciogeny, které ve větší míře tělu určitě škodí.

Další odpovědi
Braník

škodí a to velice karcinogení látky připrocesu spalování,
Pokud si občas dopřejete klobásku se zuhelnatělým povrchem, žádný nádor vám do rána nevybují. Ty spálené kusy jsou karcinogenní, to je pravda.Karcinogenní ovšem znamená, že to může působit na naše buňky způsobem, který může vyvolat rakovinu. Jestli se u vás nádor skutečně vyvine, nebo ne, to závisí i na množství dalších faktorů, například na tom, co pravidelně jíte, jestli měl rakovinu někdo z rodiny a jaké látky či jiné vlivy na vás působí. Čím více karcinogenních látek konzumujete, tím víc zvyšujete riziko.

marci1

Spálené jídlo raději nejíst. Už tak přijímáme do těla plno škodlivých látek: jídlem, dýcháním, chemickými přípravky apod.