Nela56

Jak se zbavit červené kůže, abych se mohla co nejdříve doopálit?

DObrý večer, máte zde někdo tip, jak se zbavit červené kůže, abych se mohla co nejdříve doopálit? Opalovat se, když je kůže ješte červená, asi není moc dobré, nebo ano

Upřesnění

Krásný den přeji :) Ráda bych jen upřesnila mou otázku, kde se ptám na věc ohledně červené pokožky spálené sluncem :) Pro jedince, kteří mi psali něco ve smyslu, že nechápu, proč se opaluji, když jsem červená atd..

  1. Až do tohoto roku jsem se nikdy jen tak nespálila , nemusela se mazat, jen tedy u moře jsem se mazala desítkou a vždy jsem se opálila pěkně do hněda :)
  2. Spálila jsem se zrovna v den, kdy bylo 35 stupnu a pařilo slunce, byla jsem na brigádě a bez ohlášení jsme šli na pole, na přímé slunce čistit květiny.. Byla jsem tam osm hodin a lehce se mi spálili záda, proto jsem se ptala, jestli není nějáký způsob, jak rychleji zahojit spálenou kůži, abych se mohla jít na slunce sjednotit ( Mám totiž opálené a neopálené části )

A ještě pro někoho, kdo mi na mé otázky odepisuje, že mi je přes 60, tak je to nějáký omyl :D A je mi 15 let :)

Nejlepší odpověď
Kepler

Zbavit se červené kůže nejde. Zřejmě jsi typem s nedostatkem melaninu (severní Evropané), která moc UV záření nesnáší. Takže bych používal krémy s vysokým ochranným faktorem, ale jako ŠPANĚLKA NIKDY VYPADAT NEBUDEŠ.

Další odpovědi
anonym

Obecně je třeba se chránit. Opalování není legrace.

led

Ak vám od slnka červená koža a nie ste geneticky indiánka, s opaľovaním to nepreháňajte. Jednoducho na krásnu hnedú pokožku bez použitia farieb na Bodypainting (Body art, farby na telo a tvár) ani nepomýšľajte.

Dodatok po upresnení otázky
Ak pokožka sčervenela následkom nadmerného opaľovania, treba počkať kým sa nespamätá. Dobré je zatiaľ ju namazať olejom, aj keď sa neopaľujete (píšem to nielen pre 15 ročnú, ale aj tie staršie nedočkavé) aby sa pokožka zregenerovala. Potom doporučuje, ak sú vyššie teploty a Slnko páli, nie je hanbou sa obliecť a zatieniť pokožku. Zdravie je prednejšie než škodlivá krása. Opaľovať sa treba rozumne a s mierou. Najlepšie je opaľovať sa ráno, keď ešte zbytky nočnej vlhkosti bránia škodlivému žiareniu a na poludnie v čase najväčších horúčav sa vyhýbať priamemu slnku, alebo byť aspoň vzdušne zahalená.(netreba na moslimský spôsob).

Naši múdri predkovia hovorili „Najväčšia kravina je za páľavy poludňajšieho slnka skákať ho studenej vody“. Po vyrastení zo školských šiat a opakovaných letných slnečných spálenín potvrdzujem ich slová. Mali pravdu, aj keď dnes už veľa detí nevie, kto, alebo čo je krava. Krava je chovné zviera, ale to sme aj my, kto sa smejeme múdrostiam našich predkov.

elkon

Opalovat se do červené kůže může jen nemyslící jedinec.Už toho na toto téma bylo uvedeno dost.

Mc Merkurion

… po doplnění: to je tou desítkou, chce to dvanáctku a usnout na zádech … na poli se těžko prohneš … vím že je ti málo, ale jedna dvanácka alkoholika nedělá, ne nadarmo se říká, že práce šlechtí člověka, ale huntuje tělo …

led

Prosím prepáčte preklepy v mojej odpovedi. Vyššie horúčavy nepôsobia dobre na pozornosť a myslenie
…„Potom doporučuje, ak sú vyššie teploty…“ má byť: „Potom doporučujem, ak sú vyššie teploty“
„Zdravie je prednejšie než škodlivá krása. " má byť "Zdravie je prednejšie, než škodlivá krása.“
„Najväčšia kravina je za páľavy poludňajšieho slnka skákať studenej vody“ má byť „Najväčšia kravina je za páľavy poludňajšieho slnka skákať ho studenej vody a behať neoblečená a s nepokrytou hlavou“

Mc Merkurion

@Pokročilý: … uber padesát … viz její předešlé otázky (namátkou: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mam-do-toho-jit-do-teto-koupi ) …

Mc Merkurion

do prkvančic, mělo bejt: @Instituteur

anonym

Aha, číslo u nicku mě zmátlo.

Mc Merkurion

… mně taky, byly mi divný ty dřívější otázky, proto si to pamatuju …

anonym

Tak pak jsem i tak odpovídal. Ale když se detailně podívám na tu fotku, už je to jasnější.