Kryšpín

Spádové nemocnice? Jinak bude problém?

Na teletexu ČT proběhla informace, že ředitelé nemocnic požadují, ošetřovat a léčit pacienty pouze v nejbližší nemocnici. Je to dobrý požadavek a co všechno se tímto vylepší, vyřeší.

Nejlepší odpověď
ivzez

Jiná odpověď

Dokud zdravotní pojišťovny budou limitovat proplácení
výkonů, bude požadavek ředitelů nemocnic „legitimní“.

Přijme-li v současnosti nemocnice další pacienty, nemusejí
jí už stačit prostředky pro léčbu lidí ze spádové oblasti.

_____

Podle mne by se musel změnit systém. Zdravotní pojišťovny by měly
být povinny hradit léčbu zvolenou nebo doporučenou lékařem, neměly
by mít právo „nastavovat limity“ či odmítnout některou léčbu uhradit.

_______

@JirkaF: Neposkytuje-li spádová nemocnice určitou léčbu,
je spádovou nemocnicí další nemocnice, která léčbu poskytuje.

@Found: Co je „ultimátou s“, případně „ultimátum s“
(slovo ultimátum neznám ve vazbě s předložkou „s“).

Další odpovědi
anonym

Jiná odpověď

O co jim jde? Kdysi jsem jezdil na specialistou do Brna. Po nějaké době mi byla dáno ultimátou s operací. Ještě, že jsem oznámil přechod do Prahy kde mi pomohli jinak a bez operace. Snad to neuzákoní.

jirka F

Jiná odpověď

Také mě to příjde takové přitažené za vlasy co staří a bezmocný,nebo ty kteří potřebují jako já jezdit pro pomoc do jiných nemocnic protože ve spádové ty léky třeba nejsou poskytovány.

led

Jiná odpověď

1 – Spádové nemocnice slúžia k povinnej lekárskej starostlivost o pacientov v príslušnej spádovej oblasti tak, aby pacienti nemuseli napríklad na ošetrenie cestovať z Ašu do Brna
2 – Prípady, pre ktoré spádové nemocnice nemajú potrebné podmienky, sa liečia v nemocniciach s možnosťou požadovanej liečby na doporučenie ošetrujúceho lekára spádovej oblasti