huxa

Spadl mi tablet a objevil se na něm pavouk (nic velkého), nic kromě krytu není poškozeno, kolik by zhruba stála oprava?

A jak se taková oprava provádí, když tablet není nijak oteviratelný?
Displej ani dotyková plocha není poškozena, pouze přední ochranné „sklo“ nebo spíše „plast“.
Doplňuji:
Omlouvám se, Prestigio ultra duo 8.0 (PMP5880).

Odpovědi

Nepíšeš co máš za tablet, ale hodně modelů už má dotykovou vrstvu nalepenou na ochranném sklu, takže se výměně dotykového panelu nevyhneš.

Podívej se např. sem http://servis­tabletu.cz/stran­ky/3/cenik/ pro orientační cenu.

cochee

K tomu otevírání: Tablety a spousta jiných věcí, které nemají šroubky, se otevírají speciálními plastovými páčidly; to však nestačí, je třeba vědět, kde jsou situovány vnitřní „packy,“ které jsou oněmi přídržnými elementy. Zapáčí-li se na nesprávném místě, velmi často se nejbližší packa ulomí (popravdě, ona se někdy ulomí i při správném páčení…) Na obrázku ty černé věci jsou normální šroubováky, ale ty modré věci a „trsátka“ jsou ona páčidla. Na některé výrobky jsou páčidla speciální, na obrázku třeba jsou nástroje polouniverzální, na otevření iPhone, iPad a PSP.

Zdroj: http://img.td-imgs.com/images/53/11/53­11_510570_CTL-5311.jpg