Spadá pokuta v MHD do insolvenčních pohledávek?

Člověk vyhlásí insolvenci a ví, že má pokuty na MHD za černou jízdu, ale nemá žádný doklad o pokutě, takže nemůže pokutu (dluh?) uvést ve svých pohledávkách v insolvenci…

Je povinnost dopravního podniku nebo případný inkasní společnosti, co má pokutu vymáhat, přihlásit se dlužníkovi do insolvence, jelikož jim dlužník dluží za pokutu?
Co když se nepřihlásí?

Nejlepší odpověď
Hlada

Pokuta za černou jízdu v MHD je pohledávka, kterou by měl dlužník, resp. ten, kdo mu návrh zpracováná, uvést. Pokud ji neuvede, nic se neděje. Na základě insolvenčního návrhu soud vydá usnesení, ve kterém vyzve věřitele k podání přihlášek svých pohledávek. Na to je lhůta 30 dnů. Jestliže jde o řešení insolvence oddlužením, výpočet pro jeho povolení se provádí z přihlášených pohledávek.

Další odpovědi
Dochy

Pokud se nemýlím, tak i dlužník má povinnost všechny dluhy nahlásit.

ivzez

Dluhy nemají v pohledávkách dlužníka co dělat,
to jsou dlužníkovy závazky.

Pohledávky by byly to, co by případně někdo dlužili jemu.

K insolvenčnímu řízení:
Dlužník je povinen uvést všechny dluhy, o kterých ví.

Pokud by někdo jel na černo na jeho ztracený OP,
nemůže o tom logicky nic vědět.

Věřitelé mohou své pohledávky přihlásit ve stanovené době
(nemají povinnost tak učinit, pouze mohou).

____

„Jasná otázka“ s nesprávně použitými
obraty či pojmy, která „řeší, co by, kdyby“, …

KarellV

ja si myslim, ze ano

anonym

Dochy
jasně že má, ale jak má nahlásit dluh o kterém nemá doklad, nebo nedej bože, kdyby pokuta byla udělená na ztracenou a nahlašenou OP a pravý majitel OP by o pokutě ani nevěděl, jak takovou pokutu pak nahlásit do insolvence ? To víš ?

Dochy

To nevím 😉
Ale situace že ví, že má dluh, ale nemůže to prokázat je vážně dost… zvláštní. Pokud má dluh, tak ať si v tom udělá pořádek. Na přihlášení pohledávek je tuším min. měsíc tak proč si to neoběhá?

anonym

a jak si má oběhat něco o čem třeba neví? myslíš že když dostaneš pokutu za mhd že ti domu přijde jako nějaka pošta zes dostal pokutu jo, hahaha teda :D

Dochy

Snad víš, když tě chytí revizor.
Pokud Tě nechytil není co řešit.
Pokud DP začne pokutu vymáhat protože někdo ukázal Tvou občanku určitě se to dozvíš.
Pokud ne, tím líp, je problém DP, že Tě nedokáže dohledat (pokud Ty máš své záležitosti v pořádku – o čemž se ale vzhledem k hrozící insolvenci dá pochybovat)

Edison

Neměň podstatu věci: Ví o tom, tak má povinnost to uvést. Nehledej v tom něco, co tam není. Netřeba doklad. To si eventuálně insolvenční správce (nebo kdo) už zjistí (myslím).

anonym

Tak už mám odpověď…ti co nepřihlásili mají smůlu, U takových pohledávek co se nepřihlásili člověk nemusí ani na konci insolvence žádat o prominutí nesplacených pohledávek, protože prominutí se jedná jen u případu kdy neni do peti let 100procent zaplaceno. Takže jednoduše, všechny pokuty si muzou vytrit zadek. Jak jednoduché že ?

Edison

Ono to tak jednoduché asi nebude. Jestliže dlužník o svém závazku/dluhu věděl, měl jej oznámit. Jinak by se mohlo jednat o podvod, zatajení důležité okolnosti a podobně. Je třeba si uvědomit, že o insolvenci rozhoduje soud. Zatajení soudu může být hodnoceno jako lež, pohrdání soudem a podobně.

anonym

😁 … Ty si právník ? nebo píšeš čistě podle selského rozumu ? 😁

Edison

Jsou věci, které dá selký rozum. Právník je potřeba až tam, kde selský rozum netačí. Hlavně píšu ze zkušenosti. Někdo holt ten selský rozum holt ani nemá. Tomu pak ani právník nemůže adekvátně pomoct.

anonym

Prihlášení do 30 dnu plati pro vsechny dluhy, zavazky, veritel si má dluznika hlidat, ma k tomu dost mozností…to ze neprihlasil veritel ktereho dluznik zapomenul uvest, nic to na ničem nemění = smůla věřitele..tak uz si muzete dát voraz vod tech kdyby kdyby..;)

anonym

😁 … Ty si právník ? nebo píšeš čistě podle selského rozumu ? 😁

anonym

Tvůj selský rozum je ale dost mimo, si to zjisti než začneš používat ten tvůj selský rozum. Píšeš nesmysly.
Prej pohrdání soudem za to že se neuvede nějaká pokuta v insolvenci v MHD 😁
Bud se snažíš strašit nebo nevím kde si sebral takový selský rozum teda. Napsal si nesmysl – vyvrať mi že ne a já uznám chybu, do té doby se ti směji rozume. Nejprve si zjisti povinnosti věřitele a až potom piš něco o povinnostech dlužníka. Pokud dlužník zapomene uvést nějaký dluh v insolvenci, a plno dalších uvede, tak má prostě věřitel pokud se nepřihlásí sám prostě smůlu. Konec tečka. Je to takhle jednoduchý. Pokud máš jiné informace šup sem s tím selský rozume.

Edison

Na to, abych věděl, že soudu nemáš zamlčovat důležité okolnosti nepotřebuju být právníkem stejně, jako nepotřebuju mít vystudovanej matfyz na to, abych věděl, že 1+1=2. To, že soudu nesmíš nic zatajit platí pro všechny. Tedy dokonce i pro věřitele i pro dlužníka. Na to opravdu ten selský rozum stačí. Ty taky evidentně právník nejsi. A evidentně navíc právem docela otevřeně pohrdáš.

anonym

Nechci se hádat. Já ti jen chci vysvětlit, že když člověk zapomene, nebo nemá jak pokutu uvést do insolvence, není to zatajování. Jak soud prokáže že je to zatajování? Nijak, obrátí se na jednoduché pravidlo, všichni přihlášení i nepřihlášení věřitelé se mají/měli a mohli přihlásit v 30 denní lhůtě…
Existují software na hlídání si dlužníka pokud upadne do isnolvence, třeba takový čez ho vlastní a dlužníkům se hlásí do insolvence i když je tam dlužník neuvedl. Jsou i další způsoby jak si dlužníka hlídat. To není pohrdání práva, ale využití práva a možností který systém nabízí, neznalost neomlouvá ;)

Edison

Zamlčení důležité okolnosti ale není právo. To, že není jak něco prokázat neznamená, že se to nestalo. Já bych na to nesázel. Ono by se takové zatajování mohlo právě takovému člověku, podle mě, docela dobře nevyplatit. A to ne kvůli nějaký pokutě, ale jestliže by se následně ukázalo, že povinný o pokutě věděl a zatajil, neřešil by to nejspíš insolvenční soud, ale mohlo by se to řešit v samostatném, nejspíše trestním řízení. Ale hlavně.. netvrdím, že se tak musí stát a že to tak dopadne, ale že by se to mohlo stát. A proto bych na to nesázel.

anonym

😁 bože bože 😁 radši nic, čau..