prazdnaHLAVA

sovi qviz prosim pomoc

Závěr jedné knihy uvádí v kapitole označené Zemřeli, aby národ žil seznam lidí z Jaroměřic a okolí, kteří zahynuli během nacistické okupace. Jak se kniha jmenuje:

Nejlepší odpověď
annas

Dějiny šly krajem je kniha Jaroslava Krčála připomínající hrdinství lidí z Jaroměřic nad Rokytnou a jejich okolí při odporu proti nacismu. Knížka přibližuje skutečný příběh, jenž se udál v polovině roku 1944, a to mimo Jaroměřice nad Rokytnou samé zejména v Boňově, vyšla v roce 1947, reprintem pak roku 2007.
Mohla by to být tato kniha. Víc odkaz.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/D%C4%9Bji­ny_%C5%A1ly_kra­jem