jandule

Soužití se snachou

dobry den mam jeden velky asi mozna jen pro mne,problem.bydli s nami mladi,s vnukem,ik­dyz ve sve mistnosti,odde­lene.Tohoto casu,je bohuzel syn ve vykonu trestu (jizda bez RP),takze mam na starosti jeho zenu a jejiho syna.Pisi umyslne ze mam na starosti,protoze mlada je ke vsemu dosti zaporna,varit ji nebavi o prani a zehleni ani nemluvim,defac­to,jsem toho malinkeho vypiplala sama.Nechape,ze mrnous mel by mit nejaky denni rezim,atd atd.Kdyz si syn odchazel,prosil mne abych ji ve vsem pomohlaa davala na ne pozor.(nez odesel,vse delal doma sam)Jake pak bylo dnes pro mne zjisteni,ze musi vzdy ven za kazdou cenu at se deje co se deje.Tak mi to uz delsi dobu vrtalo hlavou,az jsem sedla na kolo a sla se podivat ,kam chodi.A ejhle,procha­zi se s kamaradem meho syna,misto toho aby mu treba napsala dopis nebo si plnila domaci povinnosti.nechci byt stihackou,ale kdyz je to kazdy den,tak uz ma trpelivost pretekla.Nevim jak na ni na vse ma 1000 odpovedi,kdyz to dam vedet jejim rodicum,tak ty sami nevedi co s ni.Nevim jak to zformulovat,ale potrebuji se s nekym poradit,jak na snachu samozrejme v dobrem.Synovi to napsat nemohu,protoze by ho to tam jeste vic zlomilo.Poradte,moc prosim.

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Jak se zdá, dle toho co píšete, je snacha pěkné kvítko. NIcméně je stále dospělá a svéprávná.
Zkuste si s ní sednout a promluvit si. Vysvětlete jí, že jste ochotná jí pomáhat, ale ne jí sloužit a dělat všechno za ní. Pokuste se domluvit třeba konkrétní věci, které budete dělat Vy, a které ona. Nedělejte vše automaticky, protože na to si takoví lidé snadno zvykají.
Pokud to nezabere, nebo s ní nebude řeč, poraďte se se synem, jak situaci řešit. Byl to přeci jenom on, kdo Vás žádal, abyste jí pomohla.

Co se týče synova kamaráda a jejího (pravděpodobně) vztahu s ním – buďte hodně opatrná. Předpokládám, že mezi Vámi a snachou moc pěkný vztah není, proto bych toto z rozhovorů mezi Vámi raději úplně vynechala, abyste si mezi sebou nevybudouvali ještě větší problém, než už je. Snad jen, Kdybyste měla dojem, že to má nějaký smysl, bych jí naznačila, že se Vám to nelíbí, ale víc bych to nerozebírala.
Synovi to neříkejte, tohle už je záležitost mezi jím a Vaší snachou.

Další odpovědi
člověk

ach ty tchýně,myslí si,že vše musí být podle nich
vnuka jste vychovávala,když byl syn doma,takže v té době jste rozvrátila mladou rodinu a teť máte z toho ovoce,
neuražte se ,ale „opičí láska“ je to nejhorší,co můžou rodiče dát,
Nic ve zlém,máte svůj život,tak si jej žijte a nechte žít i ostatní,protože určitě máte radost z výchovy vnuka,jinak by jste to nedělala,tak v tom pokračujte,
ALE HLAVNĚ NEVYČÍTEJTE NIKOMU TO CO JSTE DÁVALA DOBROVOLNĚ,
najděte si přítele a buďte veselá a né protivná stárnoucí ženaa TAKÉ SE ZAMYSLETE V ČEM JSTE UDĚLALA CHYBU PŘI VÝCHOVĚ SVÉHO SYNA,ŽE JE VE VĚZENÍ

misicka2310

Já jsi myslím to stejné co pan (člověk :) skuste jí jen vysvětlit at vám pomáha s prácemi doma a pokud jí živíte tak at vám něco přispíva na jidlo a nájem a pokud bydlíte každy na jine straně baráku a pokud vám dává na najem a jidlo tak jí nechte byt skuste se vžít zase vy do její role že je její přítel ve vězení taky to nemá lehké prostě jí zvychovou nepomáhejte třeba o to ani nestojí a starejte se o to prádlo a vaření třeba vás to začne víc bavit mladí chcou mít svůj klid ja to vím z vlasní skušenosti taky jsem rok bydlela u přítelových rodíču a jak měl malý 3 měsíce tak jsme to nevydrželi autekly do batu:)