johana 56

Souvisí nadměrné vlhko v bytě se zdravotními potížemi?

Tablety CERESIT vydrží maximálně 10 dní.
Doplňuji:
V bytě větrám,plastová okna nemám(těmi starými táhne až moc),byt je nad sklepy,kde je neustále mokro a plíseň(nejedná se o záplavovou oblast).A co na to KHS-nic,dodržují zákony.

Nejlepší odpověď
Mili @

Určitě, vlhkko s sebou přináší plísně a plísňové spory jsou původcem mykoalergóz, u lidí se sníženou imunitou můžou nastat dýchací potíže, záněty dutin nosních, zánět průdušek či další nemoci dýchacího ústrojí, plísní je x druhů, ale jen asi 10 může způsobovat tyto potíže.

Další odpovědi
salsa verde

Já myslím že samotné vlhko až tak menusí škodit, ale může podpořit plísně v bytě a ty můžou způsobit vážné zdravotní potíže.

mosoj

10 dní ? Tak to je opravdu málo. Docela by mě zajímalo od čeho to vlhko je. Jsou viditelně vlhké zdi ? Jakou udržujete teplotu v bytě a jak intensivně větráte ?

hanulka11

Také kupuji ceresit tablety -ale vydrží 6 týdnů ,to musíte mít hrozné vlhko.Je třeba odstranit vše co produkuje páru, vodu. I mnoho květin nedělá dobrotu ve vlhkém bytě a ještě … nesušte doma prádlo ,ani na topení .Chce to hlavně hodně větrat. Myslím,že nyní při módě plastových oken vlhkých bytů přibývá.

Zdroj: http://bydleni­.idnes.cz/dum_o­sobnosti.asp?c=A061012_­110936_dum_sta­vime_pet

Ivanka74

Příspěvek smazán administrátorem.