klarkao

Soutěž o Windows 8-taky vám to přišlo?

Dobrý den, nevíte něco o údajné soutěži o OS Windows 8? Přišlo mi to na e-mail a to jsem na stránkách Microsoftu ani nebyla zaregistrovaná. Požadují login (e-mail) a heslo na mail, což se mi nezdá. Díky za rady. Odkaz je tady : http://www.win­dows8zdarma.vy­robce.cz/succes­s.html
Doplňuji:
no já myslela spíš že takhle bez problémů vytáhnou z lidí heslo a můžou ho zneužít, jen nevím, kde to windowsu nahlásit, protože se vydávají za soutez@microsoft.com nebo tak nějak

Odpovědi
anonym

Na tohle vůbec nereaguj. Je to jen škodlivý spam. Kdysi dávno jsem si zřídil na Atlasu schránku a dnes mi na ni chodí denně kolem 200 těhle svinstev. Jsem spokojený s účtem na Googlu, kde to mají perfektně podchycený a za ty roky mi nic takovýho nepřišlo. Pokud požadují i heslo na mail, tak je to jasný.
Doplňuji:
Párkrát mi přišel email i z identické adresy, což svědčí o šikovnosti podvodníků. Můžeš to nahlásit na např. na tech. podporu serveru, kde máš účet.

Funna

ne…a mám poštovní účet na seznamu, i na emailu…

anonym

Nevím, podle mně ty soutěže v dnešní době nezajímají. Samé soutěže na ipady a je to zpoplatněné. V posledních letech to dělají tak, že na soutěžích vydělávají prachy smskami, telefonem s 99Kč za minutu…
Doplňuji:
Pozor!!! Po zjištění domény vyrobce.cz jsem byl přesměrován na webzdarma.cz. Vypadá to, že by mohli zneužít hesla a uživatelská jména. Pokud jsi zadal/zadala, změň si heslo ihned!

lukas

Tak toto evidentně žádná soutěž není. Je lepší na podezřelé odkazy neklikat a v žádném případě nezadávat svoje heslo na jíné stránky(např. email). Přihlašovací údaje na email jsou obzvlášť citlivé a být vámi nikdy nikomu bych je nesdělil ani neodesílal – myslete na to že email je místo přes které se může cizí osoba dostat ke všem vašim dalším registracím – stačí si nechat poslat zapomenuté heslo.
Co se týče toho webu windows8zdarma, tak ano patří to pod webzdarma.cz což je webhosting pod který si kdokoli může dát cokoli. V jejich podmínkách jistě budou takovéto nelegální aktivity zakázány, ale uhlídat se to asi nedá. V tuto chvíli se dají dělat dvě věci – ve vašich emailech označit tento email jako spam a se štěstím už příště bude tento email označen automaticky jako spam. Druhá věc je nahlásit web správcům webzdarma.cz jako porušující podmínky (to jsem chtěl, ale nechce se mi s tím patlat).