Peter Kus

Jak otevřít zabouchlé dveře??

Sousedka si zabouchla dveře a chtěla po mě abych jí pomohl je otevřít, jenže já jsem nevěděl jak.Nakonec jsme museli zavolat zámečníka. Nevíte někdo jak jednoduše ty zabouchnuté dveře otevřít?

Nejlepší odpověď
mosoj

Záleží jaký máš štítek zámku. Pokud je tam obyčejný, tak povolit šroubky a pod štítek zasunout plech s výřezem na ovládací hranolek. Dříve se k tomu používala pilka na železe, jejíž konec byl ulomený.

Bezpečnostní štítek ale těžko.

Další odpovědi
Mirdas

To může být dosti nepříjemná situace i z následků samotného otevření.
Znáte sousedku dlouho a dobře?

Pro jistotu bych zavolal správce domu a vše otevřel před svědky, kteří potvrdí že vše proběhlo na její vyslovené přalni a nebo vše přenechat specializované firmě.
_

Reezo

  1. Záleží jaký zámek je na dveřích.
  2. Záleží na tvích schopnostech
  3. Záleží na tvé vynalézavosti
  4. Zíleží jestli jsou dveře zamknuté nebo jen zabouchlé

Na internetu máš spoustu typů jak odemknou různé tipy dveří.
Já osobně jsem si již 2× otevřel zabouchnuté dveře kartou. Prostě ve spěchu člověk odchází vyjde zabouchne a ejhle nemám klíče…

Zavolat zámečníka je také řešení jsou školený aby dokázali odemknout dveře, ale bude tě to něco stát případně druhou osobu.

Pokud zjistíš co tam je za zámek můžeš snadno odhalit na internetu jak takovej zámek pracuje a pokusit se o odemknutí pokud máš i vhodné nářadí.

cukrar

Petře, pokud jste to nikde neděla, ani rada od odborníka Vám nepomůže. Musítesi to sám někdy cvičně vyzkoušet. Jak píše kolega Reezo v bodě č. 2

iceT

Jednoduše to nikdy nejde.
Mě kdysi otevřel zabouchnuté dveře manžel domovnice za pomoci dvou šroubováků,trvalo mu to asi hodinu,ale podařilo se,zámek je bezpečnostní,ten s tím delším klíčem.

honza19hk

záleží jaké dveře tedy spíš jaké mají kování.Lepší je ale zavolat firmu nebo zámečníka,v případě ohrožení zdraví nebo majetku i hasiče.
Vyrazit dveře umí každej,ale pak je znova používat je horší,ptoto je lepší aby je otevřel někdo kdo to umí.
Samozřejmě někdy to ani jinak nejde než je vyrazit.Jinak hasiči se umí dost do bytu i přes balkon nebo okno z plošiny a dveře pak otevřít zevnitř normálně klikou.

JanaNovo

Dobrý den, no já jsem se nechala inspirovat návodem na http://www.ho­mezin.cz/medi­a/jak-otevrit-zabouchnute-dvere . Existuje několik metod, jak si člověk může pomoci sám bez nutnosti volat zámečníka nebo hasiče. Tak se mrkněte. Na něco potřebujete speciální nářadí, ale lze otevřít i pomocí kreditky. Detailní postup nebudu rozepisovat, je v článku uveden.