zuzanaw

Sousedé si stěžují na našeho psa, jak s nimi komunikovat?

Hezký den, máme doma ročního basseta, takže plemeno se silným hlasem. Naši sousedé si stěžují na jeho štěkot (dle mého názoru přehnaně, ale vysvětlit si či jen nás vyslechnout, nemají zájem). Pes je sám doma málo kdy, maximálně 1× týdně na 2 hodiny, nebo když odjedeme do krámu který máme hned před barákem, takže max. na 20 minut přes den. Chodí na hlídání, jezdí ho hlídat členové rodiny nebo je s námi a občas nám dělá společnost i v práci. Štěká jen když má období nebo když si hraje s hračkami, ale to ho okřikujeme. Přes den je sám tedy málo kdy. Pokud štěká tak přes odpoledne a hodinu max. (noční klid tedy nerušíme, každý den neštěká a více jak hodinu také ne). Doma je za zavřenými dveřmi, jsou zavřená okna, dostává kapky na uklidnění a pro pocit že je někdo doma je puštěná TV.
Zajímá mě váš názor, jak byste vy v takovém případě komunikovali s takovými sousedy, nebo zda máte nějaké argumenty.
Sousedi bydlí pod námi, denně jim v bytě pláče malé dítě (neřešíme, máme pochopení) ale o tom že by pes rušil dítě nemluvil, prý se nemůže vyprat po noční, dům je novostavba z půlky neobydlený, panelový. Předem Dekuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Justin1

Je možné, že váš pes ruší jejich dítě. Malé dítě občas potřebuje spát a stává se otravným, když neusne ani dlouho potom, co začalo potřebovat spát (říkáme, že je přetažené). Tudíž nemají pochopení pro to, že máte hlučnějšího psa. Zkuste se sousedů zeptat, v kterých denních dobách dítě obvykle potřebuje usínat, a v těch dobách byste mohli se psem chodit ven (někam dál od domu).

Další odpovědi
ten který je

Sousedům řekněte že pes štěká protože je to pes.

Kazatel

Dům je novostavba, panelový. Jsem netušil, že se dnes staví ještě paneláky.

Jinak pes je pes a jako takový štěká. Co se týká občanského spolusoužití, je otázkou, jak moc nad poměry obtěžuje tímto štěkotem okolí, nedochází-li k rušení nočního klidu, atd. Srovnávat s dítětem to opravdu nelze, to je oproti zvířatům hájeno podstatně více.

Vysvětlete to sousedům tak, že takový pes v domě je mnohem lepší než třeba takové cikády, prostě že všechno zlé je k něčemu dobré.

https://www.sto­plusjednicka.cz/kdo-je-nejvetsim-kriklounem-v-risi-zvirat

Drap

Pes zkrátka štěká. Pokud v daných prostorech nemá majitel stanoveno že se zde nesmí chovat zvířata, tak nic se neporušuje a nebyl by to v takovém případě problém můj, ale problém sousedů. Nechávat puštěnou televizi je ovšem nesmysl. Pes cítí jednotlivé členy rodiny ale televizi necítí. Televize ho nikdy nepohladí, ani si s ním nehraje. Je to naprosto zbytečné.

paul1

Možná se to časem poddá. Mně se moc líbí heslo: „Co se nedá rázem, to se poddá časem“. A dost mi to podle tohoto hesla i vychází.

jáára

Kdyby to byla kočka, tak bude mňoukat! Neřeš nic, je to zbytečný.