bolak

Sousedé potížisti. Existuje řešení?

Kolega z práce a kamarád si mě nedávno postěžoval, že v bytě nad ním bydlí dva rómové, bratři okolo 30 let a dělají mu ze života peklo. Nejdřív dělali v bytě bordel a pouštěli si nahlas radio třeba ve dvě ráno, tak si za nimi došel, byli vožralí a hned na něj že co je mu do toho, ať nebuzeruje a jde spát. Pak si šel stěžovat nějakému předsedovi baráku. Den na to si na něj počkali před jeho dveřma, když šel z práce, začali do něj strkat, nadávat do kurevskýho práskače a taky prej dostal pár pohlavků, jako nějakej školák či co. Není to zrovna kulturista, rváč a ani konfliktní povaha, prostě slušnej člověk a s něčím takovým se prý doteď nesetkal, takže nevěděl jak jinak reagovat než nechat to na policii. Ta přišla, vyslechla obě strany, usoudila že se zatím nic nestalo a tedy není co vyšetřovat. Prakticky se mu vysmáli a řekli něco jako „jste přece sousedé, tak si to mezi sebou vyřešte“. Od té doby už ho několikrát vytopili (on si myslí že úmyslně), několikrát do tejdne se u něj ráno když jdou z hospody stavují, tlučou mu na dveře a řvou „vstávej čůráku, přišli jsme na návštěvu“, různě ho po baráku šikanujou, párkrát mu dokonce vylili na dveře psí chcanky. Každé ráno když jde do práce se prý už bojí, aby na ně náhodou nenarazil. Policii od té doby volal ještě jednou, ta je opět vyslechla, ale řekli mu to samé co posledně, že je to jeho slovo proti jejich. Druhý den mu opět vytopili byt. Navíc mu prý jednou řekli, že jestli na ně bude pořád volat fízly, že si pohrají s jeho přítelkyní, tak už ji tam raději ani nezve. Uvažuje o tom že se odstěhuje. Sousedi se bojí cokoli říct, hlavně protože mají rodiny..děti.. a i kdyby si na ně náhodou policie došlápla, tak co jim můžou..dát podmínku?? Pche.

Nejlepší odpověď
ten který je

Řešení neexistuje.

Další odpovědi
suaeda

Řešení prakticky neexistuje. Pokud si bude stěžovat nebo použije nějakou (jakoukoliv) odplatu vždy mu to tito „lidé“ zpříjemní ještě víc. Bohužel. Jediná rada – vystěhovat se i za cenu že za byt nedostane skoro nic.
Jak to tak vidím (nikoliv v našich televizních zpravodajstvích) a čtu na některých internetových serverech tak soužití s Romy se u nás neustále zhoršuje. Prakticky ve všech městech začínají vznikat budoucí gheta, kde budou bydlet jen Romové a bílý budou muset tam odtud utéci. A bude stále hůř, pokud to nahoře nezačnou včas řešit.

Drap

Jiné rozumné řešení než přes zákony a právo asi neni

hanny 2

Obávám se,že proti těmto lidem nemá šanci,vždyť přece policie má „pomáhat a chránit“ právě je!!!

kapka

Jestli mám vymyslet mermomocí nějaké řešení, bez ohledu na případná negativa, napadá mě jenom velkej zuřivej pes, kterej mi nedopatřením vyběhne z bytu, když se jdu podívat, kdo na mě bouchá. Neříkám, že je to ideální řešení, ale tak nějak věřím, že by to pomohlo. Nemusel by je hned sežrat, jen postrašit.

A dál bych si nechala byt dobře pojistit a přivydělávala bych si na pojistném plnění za vytopený byt. 🙂

anonym

Ať jim dá za dveře plnou flašku pití. Jinak tohleto řeší magistrát města. Policie musí přijet, zavolejte je pokaždé, nechte sepsat nějaký protokol, s tím na magistrát. Nezávidím.. Ale ať si zavčas pořídí pistoli. Kdo mu večer přiskočí na pomoc? Kdo je odežene? Kdo je oderve silnou rukou, zavčas, než se něco stane? Kdo si bude všímat nesvépráví, kdo touží zjišťovat spravedlnost?
http://aukro.cz/strel­ba-a-myslivost-17573

briketka10

MÁME TAKY ŘÍMANY NA DVOŘE,ŘÍKÁME MU VÁCLAVÁK.BYDLÍ TU DVA ROKY..A JE TO DĚS JEDNA RODINA MÁMA DCERA SYN,A TOLIK RÁMUSU NĚKDY JE JICH TU 12,15 DĚTÍ 8 NEBO 10..LÍTAJ TU PAPÍRKY OD ČOKOLÁD ATD.PETKY..POLICIE SEM TAKY JEZDÍ,MARNĚ..TAKY JEDEN ZMLÁTIL MÉHO KAMARÁDA,ALE 17LETÉMU SE NIC NESTANE !!JSEM Z PARDUBIC A JSEM ZVĚDAVÁ CO SE BUDE DÍT !!