Kura

Soused se vrátil z Německa a je klidně doma. Jak to ?

Jezdí cca 400 km za hranice Německa. Včera si klidně přijede domů do paneláku a žádná karanténa.
Sám nebydlí upozorňuju.
Jak to teda je doopravdy ? Na netu teď čtu že Prachařová přijela z ciziny a rodinu neuvidí 14 dnů.
Jak je to s tou karanténou ?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Být doma je právě ta karanténa!

Další odpovědi
Drap

Pendleři mají vyjímku. To znamená, že soused může znovu kdykoli odjet do Německa a opět se kdykoli vrátit.

Hufnágl

Pokud nemá projevy napadení koronavirusem, tak proč by nemohl být mezi lidmi?

Kryšpín

Bylo původně povoleno pro vzdálenost do 50 km, možná už je změna.

da ny

A kde by měl soused v té karanténě být, pod mostem?
Nevím, kde byla Prachařová v cizině a s kolika nemocnými (ne)byla v kontaktu.
Ta můlže být v dobrovolné karanténě na chatě nebo jinde.

Kura

Takže on bude doma. Okolo něj bude chodit manželka, 3 děti a maminka, kteří budou chodit venku, scházet se klidně s ostatními a roznášet vir, který se u souseda může projevit až klidně za 10 dnů.
To je jako skvělá karanténa, to je teda fakt bomba..

mosoj

Ano . Tak to je. Máš Lepší nápad? Halt ho uplatníš na sobě.

Pepa25

https://korona­virus.mzcr.cz/du­lezite-informace-otazky-a-odpovedi/

10.3. A co v případě, že žiji v domácnosti s více lidmi, jak se v tomto případě řeší karanténa?

Pokud možno si vyčleňte samostatný pokoj a od ostatních členů rodiny se izolujte. A opět pro vás i ostatní členy domácnosti platí zvýšená hygienická pravidla pro všechny členy domácnosti a používání ochranných pomůcek. Zároveň je třeba udržovat bezpečnou vzdálenost a zamezit fyzickým dotekům.

zjentek

Všechno marné, dokud se z doporučení nestanou nařízení. A I PAK vše marné, dokud nařízení nezačnou být vymáhána, kontrolována a TVRDĚ postihována. A ANI POTOM není žádná jistota spolehnutí, vzhledem k nespolehlivým. Takže coby JISTOTA mě napadá třeba KONEČNÉ ŘEŠENÍ, ale to tady nemůžu publikovat bo by mě brzy smazali jako kdysi třeba Hitlera.

zjentek

(Aliendron jistě potvrdí, bo tento tvor ZJEVNĚ ví, jak na prosté lidi, aby pracovali/fungovali předpisově.) d;d;(;