Avatar uživatele
anonym

soused netopí

Jak se múžeme bránit v případě,že v domě s 5bytovými jednotkami topí pouze dvě.Máme studené podlahy a sousedům se už začala dělat plíseň.Děkuji za odpověď.Ivana

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5204 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Tak předně, máte PRÁVO se bránit, protože podle vyhl. č.152/2001 Sb., § 3 existují pravidla jak vytápět byty v topné sezoně v domech s více byty.

Obraťte se na majitele domu, aby sjednal nápravu.

Pokud majitel domu nebude konat, tak vám nezbyde než se ´soudit´, jiná pomoc není…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ReHu

Ahoj, já osobně bych asi začala u správce či majitele. Myslím, že plíseň už je důvod k řešení. R.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
panenka

vyzvat majitele písemně k nápravě pokud tak neučiní obrátit se na domovní správu nebo pod koho spadáte tam ju podat na majitele a ti by se už timto problémem zabívat měli a vyřešit ho do konce.pak máte taky právo po majiteli žádat finanční odškodnění za veškeré potíže které vám nastaly.pokud by se situace nezměnila i po výzvách pak se obrátit na soud který určitě vyhrajete

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anetadela1

Já bych řekla, že je to každýho věc jestli topí nebo ne. Plísně se dělají, podle mě, že se špatně větrá nebo vůbec nevětrá a ne, že se netopí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek