soused netopí

Jak se múžeme bránit v případě,že v domě s 5bytovými jednotkami topí pouze dvě.Máme studené podlahy a sousedům se už začala dělat plíseň.Děkuji za odpověď.Ivana

Nejlepší odpověď
standa

Tak předně, máte PRÁVO se bránit, protože podle vyhl. č.152/2001 Sb., § 3 existují pravidla jak vytápět byty v topné sezoně v domech s více byty.

Obraťte se na majitele domu, aby sjednal nápravu.

Pokud majitel domu nebude konat, tak vám nezbyde než se ´soudit´, jiná pomoc není…

Další odpovědi
ReHu

Ahoj, já osobně bych asi začala u správce či majitele. Myslím, že plíseň už je důvod k řešení. R.

panenka

vyzvat majitele písemně k nápravě pokud tak neučiní obrátit se na domovní správu nebo pod koho spadáte tam ju podat na majitele a ti by se už timto problémem zabívat měli a vyřešit ho do konce.pak máte taky právo po majiteli žádat finanční odškodnění za veškeré potíže které vám nastaly.pokud by se situace nezměnila i po výzvách pak se obrátit na soud který určitě vyhrajete

anetadela1

Já bych řekla, že je to každýho věc jestli topí nebo ne. Plísně se dělají, podle mě, že se špatně větrá nebo vůbec nevětrá a ne, že se netopí.