xko

Jsem poviven zaplatit sousedovi odstranění a skvrny na stropě?

Dobrý den.Bydlím ve starým komunistickým paneláku v pronájmu a sousedovi pode mnou se dělají malé skvrny na stropě od vody.Spíše občas pes vylije misku a po vytírání .on si furt stěžuje že tam má fleky a teď chce bílit a vystavit fakturu na nějakou firmu a hlásit to jako pohotovost.byl jsem se tam kouknout a je to flíček o rozměru na délku cca 30 cm a 10 cm na šířku.Jsem ochotný mu to tam zamalovat nátěrem "remal flek-stop " za 300 kč (který by to měl vše zakrýt a skvrny by se už neměli opakova) než aby mi dal fakturu třeba na 2000 kč.
Chci se zeptat.
Bez odhadu ceny za práci přes jakou si firmu bez mého svolení a neúplných informací o cenně.. jsem povinen to zaplatit? Volal jsem i majiteli bytu že jsem ochotný mu to tam přemalovat ale prý se mám domluvit se sousedem že to není jeho věc.V nájemné smlouvě je to sice napsané že úhradu platí nájemce a škody ale přece musí být stanovena cena.Však nejde o takové vytopení že by měl ujmu třeba na nábytku nebo na celém bytě.Ta skvrna je malá a chystá se bílit tuto sobotu na tu fakturu tj. 15.11/14.Děkuji předem za odpovědi.Jen ještě dodám že majitel mi byt pronajímá na černo
Doplňuji:
Bohužel to neuhlídáme hadr se neosvědčil ale a na černo aby přece nemusel odvádět danně z příjmu bytu
když tak bych poprosil opravdu vážné odpovědi.
Prostě mu tam zatýká a chci se proti tomu bránit aby nevystavil fakturu na peníze které tomu neodpovídají

Nejlepší odpověď
carpediem

Pokud uděláš škodu, tak by tě měl ten komu si ji udělal vyzvat k nápravě, to znamená, že ty najmeš firmu a ta mu to vymaluje.

Pokud tě k tomu písemně nevyzve, tak má smůlu, není to havarka, aby to musel řešit hned. Pokud si najme předraženou firmu, tak si k sobě domů pozveš jinou firmu a nechej si to od ní písemně nacenit, tu cenovou nabídku mu předlož.

Pokud mu tu malbu předtím než si mu ji poškodil malovala profi firma, ať to prokáže účtem. Pokud si to maloval sám jako amatér, tak nemůže požadovat profi opravu. Ale pokud to má profi nátěr, může opravu profi firmou požadovat.

Psa oduč vodu vylívat, Kup mu misku kovovou širokou a těžkou tu nevyleje.

cukrar

nevím proč je dotaz uzamčen.
nejdříve je třeba stanovit, kdo způsobil škodu a v jakém rozsahu za ní odpovídá. Poškozený má právo na náhradu škody, kteou mu někdo způsobil. Zdali je určená náhrada adekvátní, je třeba určit dohodou, nebo znaleckým posudkem.
Pokud mu přetřeta flek 30×10 cm, tak to určitě bude vidět a nebude to vhodné odstranění škody. Oproti tomu určitě není adekvátní vymalování celé místnosti či snad bytu..

honza19hk

v panelácích jsou železobetonové stropy. Těžko to bude tím že pes vylil misku.navíc na podlaze je nějaká krytina. Tak málo vody z misky tohle ani neudělá. Strop je silný 25cm,litr vody se nedostae ani do půlky,beton totiž saje.
Souseda bych fofrem poslal někam.

iceT

Nauč se vytírat skoro do sucha,ne že na podlahu vyleješ kýbl vody.Po normálním vytírání prostě nemůže sousedovi protíkat voda a dělat fleky.Ohledně psa jsi radu dostal.Předpo­kládám,že v bytě máš asi parkety,takže možná by bylo lepší dohodnout se s majitelem bytu,že se položí nová podlaha,nejlépe lino,tím voda neproteče snad ani když ten kýbl nechtěně převrhneš.
A nakonec :chceš-li odpovědi,nezamykej otázku takhle brzy

Agneta

„bohužel to neuhlídáme“ je dobré a „prostě mu tam zatýká“ je ještě lepší…fakt super ♫♫♪♪ :DDD
taky to sděl jemu a né jen nám :DDD