Hermina

Manžel má z předchozího vztahu dceru. Když se nám narodí potomek, v jakém k ní bude vztahu?

(sestra – bratr, nebo to budou nevlastní sourozenci) snažila jsem se najít odpověď, ale mám v tom hokej. Může mně to někdo polopaticky vysvětlit? Děkuji, H

Původní neotázka Sourozenci

Nejlepší odpověď
da ny

To záleží na přístupu rodičů (co vtlučou dětem do hlavy), na vztazích v rodině a jak
to kdo cítí. Pokud kladou důraz na odstup a rozdíl, říkají nevlastní. Když to berou srdíčkem, je to vždy bratr/sestra.
Moje i děti bývylého partnera jsou prostě sourozenci (sestry) a tak to mají. Ve společnosti se nesprávně používá, výraz „nevlastní sourozenec“ i tehdy, pokud je jeden z rodičů společný.
Má to tak i řada lékařů. Ti používají výraz „nevlastní“ maternální/pa­ternální. Z toho je jasné,
který z rodičů je společný.
Dle mého názoru má nejvýstižněji jasno právo.
Nevlastní sourozenci = ani kapka krve společná. Vezmou se muž a žena, kteří mají děti.
Sourozenci rodní = oba rodiče společní.
Polorodní sourozenci = společná matka nebo otec.

Původně nebyla položena žádná otázka: „Sourozenci“ otázka není. Proto byla již
pečlivě upravena :)

Další odpovědi
Dochy

Alespoň jeden rodič společný – jsou vlastní.
Pouze „přiženění“ – nevlastní.

Takže pokud budou mít společného otce, jsou sourozenci vlastní, polorodí.

Quentos – dát k odpovědi odkaz, který popírá Tvé tvrzení, to je docela úspěch 😉

Malvína

Nevlastní sourozenci.
Společná matka, rozdílný otec = vlastní sourozenci.
Rozdílná matka, společný otec = nevlastní sourozenci.

Nassin

sourozenci, kteří mají společného alespoň jednoho biologického rodiče, ti se dále dělí na
plnorodé, kteří mají společné oba biologické rodiče; a
polorodé, kteří mají společného jen jednoho biologického rodiče;
sourozenci nevlastní — ti nemají společného ani jednoho biologického rodiče, ale matka jednoho dítěte si vzala otce druhého dítěte.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sourozenec

quentos

Nevlastní sourozenci sice budou, jak již bylo uvedeno. Avšak pokud mají společného jen jednoho z rodičů, vždy jsou to nevlastní sourozenci, lhostejno kterého! https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sourozenec

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sourozenec

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

aliendrone

quentos>>> A nepřepsal ses náhodou? Venkoncem i já si myslel to samé co Malvína (a v tom smyslu zde odpověděl na stejnou otázku již před časem), ovšem byl jsem již tenkrát vyveden z omylu právě tebou udaným odkazem. Tudíž si buď sám protiřečíš [pokud mají společného jen jednoho z rodičů, vždy jsou to nevlastní sourozenci], což je v odkazu vyvráceno NEBO chceš nachytat Keplera na švestkách? Jestli jo, tak PLS skryj můj koment a pak se mu budeme společně chechtat. ;) :D :D

autacek

„Přepsat“ se může každý, ovšem že tomu dá s rozmyslem/bez rozmyslu, někdo palec, potažmo kdo, mě hlava nebere. Já na bráchu, brácha na mě.. proletářů nevyjímaje.

Malvína

quentos – Souhlasím. Nás však kdysi učili to, co jsem psala výše. Asi se to změnilo. Stejně mi to nikdy nešlo přes pusu, takže za nevlastní sourozence jsem považovala všechny, kteří mají jednoho z rodičů rozdílného. Bez ohledu na to, zda je to muž/žena.