didik

souprava metra ujede vzdalenost 1400m za 100sekund.jaka je prumerna rychlost…

Nejlepší odpověď
david22

14 m/s

Další odpovědi
bolak

Průměrná rychlost se měří v metrech za sekundu (m/s) nebo v kilometrech za hodinu. Ze zadání vidíš že první údaj je v metrech (1400m) a druhý ůdaj je v sekundách (100s), čili stačí první údaj vydělit druhým a hned máš průměrnou rychlost.

1400/100=14 m/s

Pokud bys to chtěl v kilometrech za hodinu, tak stačí vynásobit číslem 3,6.

14*3,6= 50,4 km/h
Doplňuji:
A násobí se 3,6 proto že m je 1/1000 kilometru a sekunda je 1/3600 hodiny (hodina má 3600 sekund). Z toho vyplývá že m/s > km/h = (1/1000)/(1/3­600)=3600/1000=3,6

mosoj

Tak já nevím 14m/s je správně (1400/100), ale to je 50,4 km /hod ( 14 x3600/1000).

anonym

Zase se tu řeší primitivní domácí úkoly? Není snad na internetu dost jiných stránek, které to obstarají?
Didiku, co má se soupravou metra společného kategorie „zvířata“ a konkrétně „psi“? Já v metru neviděla za vagony pobíhat žádné zvíře.

bolak

mosoj: máš recht, ale musíš uznat že sem taky pořádně blízko!!

ocko: když Bohemica ještě nevypočítala ani jeden příklad, a víme že tadytu kategorii odebírá..

bolak

trošku mi ujela ruka s těma kilometra za hodinu :) je to 50,4

bolak

ale pokud už si to napsal do sešitu a nechce se ti škrtat, tak stačí udělat nad tím rovnítkem tečku a mohlo by to projít :)