Leilisek

Soukromí na internetu

Když na serverech jako např. facebook apod. posíláte někomu zprávu do schránky a píšete si, a ten člověk to pak bez vašeho svolení třeba zkopíruje a uveřejní v nějaké skupině či na zdi apod., jde se proti tomu bránit?

Nejlepší odpověď
www

Úplné soukromí na netu nemáš nikdy, zvláště pak na FB 😁

Další odpovědi
anonym

Myslím, že je to dnes spíše otázka slušnosti,které valem ubývá a my ze „staré školy“ budeme záhy vymírat. Kvůli dcerám mám též FB, ale mám zablokované vše co profil umožňuje.
Jinak privátní komunikaci praktikuji raději po mailu buď opravdu dobrým známým, kteří mají mou důvěru anebo jsem obezřetný, abych tam neplkal něco, co by mohlo být jakkoli zneužitelné.
Např. osobní údaje podléhají zákonu na ochranu osobních dat a informací, takže při vyplňování různých dotazníků a formulářů (při výběrových řízeních pro firmu), musí být vždy odkaz na tento zákon s tím, že je žadatel použije pouze pro interní potřebu a zabrání úniku vůči třetím osobám.
Pokud se vám stalo, že někdo z okolí porušuje vaše soukromí, asi bych jej vyzval, že si to výslovně nepřeji a zřejmě bych byl příště opatrnější. Jinak exitují obrany formou žalob na ochranu osobnosti, trestný čin pomluvy, chování v rozporu s dobrými mravy, způsobující značnou újmu apod.
Ovšem v praxi to končívá buď u přestupkových komisí a v lepším případě soudním rozhodnutím o omluvě + nějaká symbolická pokutka.
Nezákonné je taxativně jen uveřejnění nelegálních odposlechů a podobné neplechy.

arygnoc

už tím, že se přihlásíte na internet, se vzdáváte soukromí.

Velký bratr poslouchá.

A by jste se divila, co všechno se dá o vás zistit (s patřičným software).

anonym

Je to povolene. Kdyby ne , tak by tady na odpovedich asi nikdo nebyl a vsichni behali nekde po policii a po soudech a podavali trestni oznameni. Je to jako s pomluvou. I kdyz nekomu verite , stejne to muze nekdy pouzit proti vam. Proto je treba si davat pozor o kom co pisete … ale i ja obcas " drbu ". Musim ale pocitat i s nasledky. -iv-

led

Úplné súkromie na nete nejestvuje. Vždy sa všetko niekam ukladá. Ak niečo nechcete ptrezradiť, nehovorte o tom.

Leilisek

Rozumím :D Ale tak je to jako příklad, nebo třeba na icq nebo tak… když někdo uveřejní kousek soukromé konverzace, jestli je to povolené nebo ne :)