sesednizkola

Souhlasíte se slavným citátem, že „Všichni citliví lidé jsou alkoholici“?

Nejlepší odpověď
annas

Nesouhlasím, protože tento citát, jehož autora jste neuvedl, není možné ověřit a vyjít z kontextu.

Pochybuji, že všichni citliví lidé jsou alkoholici, možná někteří. stejně se uvádí, že modroocí lidé jsou alkoholici, jiní zase tvrdí, že hnědoocí mají sklon k návykovým látkám.

1. Může jít o citlivého člověka, který při různých problémech, které nemůžu zvládnout, snadno podlehne stresu a utíká si koupit láhev rumu či vína. Pokud je to pravidelně, ničí si zdraví, i když ho na chvíli alkohol uvolní.

Ale určitě ne každý jedinec takto řeší své problémy. Přece pozorný a citlivý člověk si často uvědomuje, že lidem kolem sebe ublližuje a že alkohol je jen chvilkové řešení.

2. Často jde o jedince, kteří jsou z různých důvodů citliví na alkohol, tedy jeho požití. Konzumace jim způsobuje problémy s játry, s ledvinani, zažíváním atd.

Na chvíli se citlivost receptorů zvýší a oběma uvedeným typům je na chvíli blaženě. Horší je procitnutí.

Mohou se dostavit nevolnost, závratě, bolest hlavy atd. Závisí to na tělesné kondici, zvyku, pravidelnosti atd.

3. Rovněž agresívní jedinci , kteří se vztekají, mohou podlehnout hysterickému záchvatu, jsou často násilníky pod vlivem alkoholu.

Často řeší, zda je horší psychický či fyzický absťák … jenže uvědomí si, že tím ničí nejen sebe, ale i lidi kolem?

" Alkohol je pro lidský mozek tím, čím je písek v ložiscích stroje. Obojí znemožňuje pracovní výkon… Thomas Alva Edison"

https://www.rce­ni.cz/citaty/o-alkoholu

Další odpovědi
led

Nie a rovnako nesúhlasím ani s briketkou ani s jednou z odpovedí. Sú príliš kategorické, čo nie je v skutočnosti pravda.

"Alkoholici bývajú často slabí a nešťastní, aj keď sa môžu cítiť silní a šťastní. Pocity alkoholikov sú plné paradoxov, často aj navzájom si protirečiacich.""

yuko

Jsem citlivy clovek a to se nezmeni a zaroven nejsem alkoholik a nikdy se jim nestanu.

briketka10

Ne.
„Všichni citliví lidé nejsou alkoholici“.

„Slaboši a nešťastníci jsou alkoholici“.

zjentek

Já s tím souhlasím! Prostě kdo nepije je svi*ně bezcitná.

A zřejmě to ani netuší, protože nepije. Tady vycházím z jinýho citátu, který naznačuje, že pravdu o vlastním nitru se dozvídáme až v momentech po užití nespecifikovanýho množství libovolonejch drog.

Edison

Ne. Mnohdy je delirium doprovázeno přinejmenším dočasnou apatií.

led

zjentek, dobrú chuť, neviem, z ktorého citátu anonyma vychádzate, ale máte to tu čierne na bielo:

""Alkoholici bývajú často slabí a nešťastní, aj keď sa môžu cítiť silní a šťastní. Pocity alkoholikov sú plné paradoxov, často aj navzájom si protirečiacich."""

zjentek

Chápu. No ale stejně, když se podíváte na můj příspěvek, tak „ho“ tu máte TAKY čierne na bielo:

A zřejmě to ani netuší, protože nepije. Tady vycházím z jinýho citátu, který naznačuje, že pravdu o vlastním nitru se dozvídáme až v momentech po užití nespecifikovanýho množství libovolonejch drog.