Souhlasíte s tímto výrokem?

Komu je v práci lehce…do důchodu se mu nechce.
Doplňuji:
gecco, i já znám mnoho prdůchů, kteří ale nepracují jen proto, že se jim chce, ale proto, že musí, aby mohli existovat-životně a proč si některé prdůchy zaměstnavatel hýčká? To je jednoduché jako facka. Důchodce se spokojí i s hov*em a proč by zaměstnavatel měl zaměstnat člověka z evidence ÚP a dávat mu tak vyšší plat? Umělá nezaměstnanost je na světě a můj názor je, a to není jen můj názor,že pokud máš důchod-nepracuj, pokud pracuješ-nemáš nárok na důchod!

Nejlepší odpověď
annas

Těžko říct . Záleží na úhlu pohledu, co je lehká práce, nebo těžká práce. Práce fyzická či duševní?

Myslím si, že u jedinců důchodového věku jde o určitý typ prokrastinace, tj. odkládání odchodu do důchodu na pozdější dobu.

Někteří se obávají, že nebudou mít dostatek peněz, že jsou již zbyteční, že jejich život bez práce nemůže existovat, vždyť se pohybují ve známém prostředí či společnosti, nemají zdravotní problémy, takže práci zvládnou. Sice vědí, že každý je nahraditelný, ale počítají s tím, že znají víc než mladí, kteří nastoupí na jejich místo. Proč tedy odcházet ..?

Možná je stále zakořeněné v mysli lidí úsloví, že bez práce nejsou koláče. Bohužel si neuvědomují, že už mají před sebou kratší část života a že svůj zbývající čas vyměňují za peníze.

Brát odchod do důchodu třeba tak, že mohou vstávat, kdy chtějí, mohou se věnovat svým zájmům a zálibám, nemusí opouštět postel za každou cenu, za jakéhokoliv počasí, nebojovat s dopravou atd. Zkrátka být pánem svého času, nic nemusím , ale chci … Člověk by se měl stále zdokonalovat, i když mu je třeba osmdesát.

Další odpovědi
gecco

V zásadě ano – znám několik ´prdůchů´, kteří si bez práce neumí představit existenci (a musím dodat, že je tomu i naopak – zaměstnavatel si je hýčká).
😉
Doplňuji:
…„pokud máš důchod-nepracuj, pokud pracuješ-nemáš nárok na důchod“…
Souhlasím.
😉
Trochu nesouhlasím s tím, že „důchodce se spokojí i s hov*em“ – konkrétně nejméně za dva z těch, které znám, bude zaměstnavatel těžko shánět náhradu – a platy nemají malé…

dědapetr

Mohu jen souhlasit do důchodu se mě nechtělo,ale zdravotní stav mě do důchodu poslal.Nikde mě stiím zdravím nevzali.

dudu

Do penze jsem předčasně odešel o plné tři roky. Důvodem byl fakt, že jsem jednak ztratil motivaci a jednak byl stále více znechucen praktikami zaměstnavatele. Cenou pak trvalé krácení výměru o více než patnáct stovek měsíčně.
Penzi si takto užívám už sedmý rok a přísahám, že jsem nikdy ani na minutu nezalitoval svého rozhodnutí. Naopak díky tomu jsem prožil krásné tři roky v plné síle a dobrém zdraví.
Barbakane chlape bídná, velmi jsem pobouřen tvojí poznámkou o tzv.„skromnosti“ důchodců. Tito starnouni si na svoji bílou hlavnu totiž nejčastěji nechávají tentovat jen proto, aby před exekutorem ochránili svoje finančně negramotné děti nebo vnoučata. Navíc se lze kdykoliv spolehnout na jejich skromnost, dochvilnost a preciznost odváděné práce.

kapka

Nekomu se do duchodu nechce, i kdyz je mu v praci tezce, z financnich duvodu.

jirkajirka

Ananas Ty vše víš a znáš. Poraď tedy důchodcům co žijí sami a mají 9 000Kč důchodu. 6 000kč dají za provoz bytu a s tím zbytkem jak si pěkně užít důchodu ? Já sice do této kategorie nespadám ,ale mám okolo sebe hodně takových. Na druhou stranu je i taky dost důchodců co pracují a platí třeba hypotéku svým dětem , nebo aby měli co dát svým vnoučatům když důchod je malý,Měli třeba na lázně,nějaký pobyt třeba u moře na horách. Jsou už staří a nemocní a péče o jejich zdraví také něco stojí. Ještě jakou šanci má získat práci dvacetiletý a padesátiletý. Dáš šedesátiletého třeba do recepce hotelu ,za bar ? Nebo ho necháš dělat účetního když má vekou praxi a máš ho ověřeného že je spolehlivý.?Nedávno tu byl dotaz o lidské závisti. Podobnost čistě náhodná.....
Doplňuji:
Barbakane ještě by ses mohl zeptat proč se v Česku zaměstnávájí na stavbách,v do­lech…Poláci,U­krajinci.....Pak pro naše mladé neni práce nebo nechtějí rukama pracovat? Pokavaď jsem bez práce a peníze potřebuji mohu jít i do dolu pracovat.

anonym

Plně s tímto výrokem souhlasím.Pokud někdo pracuje na tři směny, popř. v nepřetržitém provozu (ale dělá rukama), tak takovíto lidé v důchodu už nepracují, protože toho za celý život mají dost.
Ale pokud někdo sedí celý den jen v kanceláři, tak ten je odpočatý a rád pak pracuje ještě v důchodu.
Neznám lidi z fabrik, aby tam dále pracovali, ale znám hodně lidí z kanceláří, kteří v důchodu pracují, ale zase v kanceláři.Tito lidé nechtějí fyzickou práci (protože na ni nejsou zvyklí),tto lidé chtějí jen sedět na židli a něco vymýšlet (ťukat do klávesnice).
Ještě jsem nezažil důchodce z kanceláře, aby šel dělat někde výkopy nebo házet lopatou.

Karel 147

Myslím,že nebude problém v důchodcích ale v mladém zaměstnavateli.Jak by mohli pracovat kdyby jim nikdo nedal práci?Pokud vím ta úřad práce poskytuje zaměstnavateli určité výhody když zaměstná jejich uchazeče. Jinak si o tom promluv se svým zaměstnavatelem,jes­tli máš odvahu.

anonym

jirkajirka, jen tak mimochodem, šel bys fárat na šachtu, kde jsi jednou nohou v hrobě, kde si už havíři nevydělají jako za socíku, ale krk pro nějakého uhlobarona nasazují a ten jen kyne z lopoty havířů? Řeknu ti jedno, pracuji ve strojírenství a je spousta mladých,(vyučených, absolventů), kteří neradi chodí na 3 směny a to už vůbec ne o víkendech.
P.S. Ne každý může pracovat v dole, jsou tam přísné zdravotní podmínky.

jirkajirka

Já na šachtě pracoval 43 roku . 5 roku jako invalidní důchodce střelmistr v dole.Vazoneuroza. V 55 jsem odešel do starobního důchodu. Jelikož jsem měl velké výdělky tím pádem i víc jak jednu třetinu jsem odváděl státu tak dnes mám pěkný důchod.Myslím že někteří mladí ani to nevydělají.Jen bych se Tě zeptal. Kolik lidí u nás ročně zahyne v dolech a kolik lidí zahyne pří jiných profesích třeba při cestě do práce? Jen ještě ty tvé názory na pracující důchodce byly i za komunistu. Je to asi generační problém. Až zestárneš a začnou Tě odsuzovat,odstrko­vat mladý tak pochopíš. Třeba vyřazení havíři z Polska vesele pracují u nás v Česku.To zdravotní laťka neni tak vysoko nastavena.