zelí

Souhlasíte s tímto názorem (babička vs. uprchlíci)?

Je to názor mé babičky. Povídala mi, jak je málem postříleli Němci, pač na ně přišlo udání, že mají na půdě partizány. A babička říká toto: „Ty imigranti by měli zůstat doma a bojovat za svou zem, jako to dělali naši dědové.“
Babičce je trochu přez 80. Odemě by to možná znělo vtipně, ale babička druhou světovou zažila. Co myslíte?

Nejlepší odpověď
AmazedWolf

Naprosto souhlasím.

Další odpovědi
lexx

ti dědové se musej v hrobě převrácet když shora koukají co jsme s tou republikou udělali…za tohle bojovali ?!

anonym

Plně souhlasím.Když utíkali naši mladí kluci před válkou u nás, tak ale šli do armád, aby mohli naši zem OSVOBODIT (ať už to bylo v Anglii a nebo v Sovětském svazu…generál Svoboda šel naši zem osvobozovat s tisícovkou našich kluků…a další kluci bojovali v Anglii).A přitom VĚDĚLI, ŽE MOHOU KDYKOLIV PADNOUT.Co dělají tito utečenci pro to, aby osvobodili svoji zem?

Drap

Jasně z toho vyplývá, že babička ,i když jí je přes 80,je moudrá žena.

led

Bojovať za svoju zem sa dá aj mimo jej hraníc.
Čo by asi tak hovorila „babička“ na Palestíncov, ktorí pri vzniku štátu Izrael prišli o svoje územie a bojovali zaň z exilu.
Čo hovorila „babička“ na slovenských a českých občanov bojujúcich za slobodu Československa v „cudzích službách“, v armádach Sovietskeho zväzu, Veľkej Británie, Francúzska, Poľska… dokonca aj v podzemí v nemeckej uniforme… Veď aj československí letci v RAF v bitke o Britániu bojovali aj za Československo.

gecco

Spíše nesouhlasím… A to jsem druhou světovou taky nezažil…
😉

  1. za WW II se na našem území prakticky nebojovalo
  2. pohraničí (Sudety) tamní Češi opustili v klidu (nebojovali)
  3. partyzánské hnutí v Čechách a na Moravě bylo nevýznamné
  4. civilní obyvatelstvo bylo víceméně ponecháno v klidu

___
Kromě toho by takovou tezi asi nebylo dobré pronášet před opravdu pronásledovanými skupinami obyvatel – třeba před Židy…

Agneta

Rodiče tvé babičky nebyli zrovna zodpovědní.
Řekla bych, že jejich počínání bylo přinejmenším srovnatelné s nejhoršími opilci:DDD
Mít malé děti, a brát pět nějakých ozbrojených snílků („partizánů“, kteří byli přesvědčeni o tom, že vyženou německou armádu?) do domu na půdu?

talka

SOUHLAS!!! Ale: všechno má 2 stránky a úhel pohledu.