Spartaboy

Souhlasíte s tím, že kdybychom dětem nepouštěli pohádky plné násilí a zla, děti by se projevovaly jinak a lépe?

Neběhaly by s plastovými pistolemi po venku a neříkaly by ten Trhač ten je dobrej. Třeba kdybyste jim pouštěly jen zvířátka a ne násilí. Pohádky z prostředí lidí ale bez násilí a neustálého boje dobra se zlem. Nevím ale jak by vypadaly PC hry. Děti by se chovaly hezčeji.

Nejlepší odpověď
Drap

Nesouhlasím, je to pole mne nesmysl. samotné pohádky za to nemohou. tam naopak se ukazuje jak vždy vítězí dobro nad zlem. Daleko horší jsou filmy, videohry, i některé knihy, pořady televize a hlavně výchova a chování celé společnosti.

Další odpovědi
hapiky

Souhlasím. Nejde jen o to venku běhat s plastovými pistolemi. Také jsme si hráli na vojáky a běhali s plastovými pistolemi(na kapsle). Proto je hodně důležité s těmi klukovinami včas skoncovat a začít s jinými „rozumnějšími koníčky“.

Edison

To si rozhodně nemyslím. V pohádkách v drtivé většině zlo dostane na frak. I tak se děti formují. Problém tedy není v pohádkách, ale v interpretaci nejen pohádek, ale běžných i méně běžných životních situací rodiči a vůbec svým okolím. Už jsem to psal jinde:Neustálé opakování, že bez tvrdosti v životě ničeho nedosáhnou, věčné neúměrné posilování nadměrného ega a další faktory v tomto hrají podstatnou roli.

Lurius

Daleko větší vliv na něj má to jak se k němu chováme my a naše okolí, a je dobré vědět jak těm nástrahám čelit.

Divil by jste se jak skvělý může mít vliv dobrá adventura na váš rozvoj, zrovna včera jsem zrovna dohrál Life Is Strange 2, skvělá ukázka krásy mezilidských vztahů, můžu jen doporučit

Ametyst

V podstatě to je pravda. Díky technologiím dnešní děti poznávají dospělý svět násilí příliš brzy. Dokud děcka nezačnou formovat Výchovné Instituce, je to na rodičích a rodině. Fakt je, že rodiče vědí, že svět není bezpečný a pryč je doba, kdy se zaparkovaly kočárky s miminy a batolaty před obchodem. Proto tolerují dětem sezení doma u obrazovek a displejů. Proto je vyzvedávají ze školy než by riskovali, že dítě nepřijde domů.

elkon

Nikdo tě nenutí něco takového pouštět. V klasických pohádkách nic takového není. A je jich dost.

anonym

Nejsem si tím jistý, i zkušenost se zlem a násilím může motivovat spíš k tomu chovat se slušněji, tedy odrazovat od takového chování …

… na druhou stranu je ale jisté že častým sledováním příběhů ve kterých čarodějnice rozpustí v kyselině statečné rytíře (příklad) může vést k tomu že člověk proti projevům násilí otupí a začne je považovat za cosi běžného.

Roman71

Naprosto souhlasím. Děti by si odvykly napodobovat násilné chování „hrdinů“. A co se týká počítačových her, dokážu si velmi dobře představit ta kvanta logických hlavolamů a simulátorů, které mohou dětem pomáhat rozvíjet užitečné dovednosti.

anonym

paradoxně, pokud nechcete z dítěte vychovat zranitelné a naivní stvoření, musíte jej do značné míry bezpečně vystavovat podobným zkušenostem kterými přijde o iluze že to s ním v životě všichni budou myslet jen dobře jako mamka s taťkou.