zjentek

Souhlasíte s teorií, že osobní přepych velmi bohatých lidí je jen výsledkem jejich proměny světa v lepší místo k životu?

Zjentkova teorie, zrodivší se ze snového příběhu, kde byl multimilionářem jako těžař dřeva v Kongu.

Jen tak namatkou par prikladu tech, kteri se o příznivější svět zasluhuji-

Wallmart a podobné řetězce, Danzer a jeho Group, ten z Microsoftu, lidé okolo GE, J. P. Morgan, J. R. Ewing, Kalousek, John West, James Dole, Putin, H. J. Heinz…

Nejlepší odpověď
anonym

Je mi za těžko pochopit čím se zasloužil o lepší místo k životu dědic majetku pro který nemusel hnout ani prstem, provozovatel kasína, prodejce tabákových výrobků a pod .. 🙂

Další odpovědi
annas

Co je lepší život či lepší společnost? Pro každého něco jiného. Mají to snazší v životě?

Záleží na přístupu jedinců.Většina z nich proměnuje jen ten svůj svět …

U někoho hrají roli peníze, domnívají se, že žijí lepší život. Mají to snad snazší v tom smyslu, že nemusí přemýšlet, čemu dají v nákupu přednost. Zapomínají, že peníze jsou hmotné, štěstí je duchovní.

Nedají se všichni házet do jednoho pytle. Vše není jen černobilé…

Někteří bohatí jsou skromní, žijí stále stejně, jezdí třeba ve starém autě. Nechtějí být obdivovaní za přepych, ale určitě je potěší, když ostatní vidí, že majetek získali poctivě, že se jim třeba dařilo v podnikání, vydělali si peníze vlastní prací.

Někomu spadly peníze do klína, třeba po svých předchůdcích, jenže často platí, snadno nabyl, lehce pozbyl. .

Bohužel, u některých jejich postavení záleží na tom, kolika lidí se musí obávat a kolik lidí se bojí jich. Týká se těch nepoctivých – jak si jich ostatní mohou vážit?

Všechno je pomíjivé …

Kepler

Proměna světa v lepší místo k životu vyžaduje spíše investice, nebo aspoň velké úsilí, aby nedocházelo ke drancování přírodního bohatství, znečištění vod a vzduchu. Takový drandíř si udělá lepší místečko k životu jen sám pro sebe.

ivzez

Nesouhlasím.

Většinou svět mění k lepšímu lidé, kteří do této kategorie nespadají.
Ale i mezi těmi velmi bohatými by se možná našly výjimky.

Smackdown

Něco na tom bude,jen doufejme že nebude proměna do zvířete po naší smrti,ono se probudit na jatkách,nevim ne­vim.

zjentek

Oprava = zasazují se.

zjentek

Jen tak namatkou par prikladu tech, kteri se o to zasluhuji-

Wallmart a podobné řetězce, Danzer a jeho Group, ten z Microsoftu, lidé okolo GE, J. P. Morgan, J. R. Ewing, Kalousek, John West, James Dole, Putin, H. J. Heinz…

zjentek

Ann, Vy jste mne zklamala… Vy jste odpovedela politicky!

zjentek

…a ja se tak snazil zkonstruovat teorii…chjo ;(

zjentek

Georgi a co je těžký pochopit? Ten dedic se zasluhuje tim, ze ten business nepozastavil, ale pokracuje, jede dal dela svet stale lepsim mistem!

Za tricet let zmizely 2/3 deštnyho pralesa Konga- tam o dedictvi neni rec, to se nestiha, tam potomci tezare ostrouhaji ;)

ivzez

Ne každý dědic pokračuje v bohulibé činnosti svých předků. Pokračování nějaké činnosti nemusí být žádným přínosem. (Záleželo by na konkrétní situaci.)