Hufnágl

Souhlasíte s premiérem Johnsonem z VB?

https://r0.cz/0ac4

Nejlepší odpověď
Kepler

Sázení na elektromobilitu je podle mého názoru slepá ulička. Nehledě na to, že elektromobily mají mnoho nevýhod, do té doby, než bude elektřina z čistých nebo obnovitelných zdrojů, elektro auta s výfukem v elektrárnách nemají smysl. Hlavní je tlak na automobilky, aby jejich auta vypouštěla čím dál méně emisí (Od normy Euro 1 až po Euro 6) a posléze aby jezdila pokud možno na vodu.

Další odpovědi
da ny

Nemine to celou Evropu. Plán tady je. Přijde omezení a zákaz. V EU to začne naftou, pak přijde na řadu benzín
Jak se rozhodnou a od kdy v UK, je mi vcelku jedno.
Zda souhlasím nebo ne je naprosto nepodstatné.
Jde hlavně o byznys. Zásoby nerostného bohatství nejsou bezedné. Jsou předmětem byznysu, spekulací, vydírání, závislosti a ovládání.
Planetě je třeba pomoci jinde a jinak. V tom má lidstvo základní nedostatky a dlouhodobě nedochází ke shodě (např. USA).

Ametyst

Boris by měl hlavně dokončit Brexit, aby vůbec bylo jasné, kde se ta auta budou vyrábět a za kolik, protože Británie už nebude v celní unii. Jinak skončí, a jiný premiér zavede Británii zase do EU, jak by si spousta globalistů přála.

Mr. Marek

Pokud se najde rozumná a úspornější alternativa, tak proč ne. Ale zatím je to byznys a alternativa ve vývoji.

paul1

Domnívám se, že rozvoj elektromobility bude vázám na zdroj, který je teď velmi drahý. Do té doby, než se uplatní Johnsonovy myšlenky – návrhy, přijde asi k úplně jinému způsobu pohonu automobilů. Někdy po roce 1970 jsem se přihlásil na výzvu jednoho lázeňského mistra v.v., která byla uveřejněna v novinách Pravda i s adresou (jméno jsem už zapoměl). Hledal dobrovolníky k vyzkoušení vodíkového pohonu automobilů namontováním poměrně jednoduchého zařízení. No pro tu srandu jsem se přihlásil, měli jsme tenkrát ojetou T603/2,
která brala při šetrné jízdě asi 10 l na 100km – no musel jsem jezdit max. 90 km/hod. Takže jsem měl zájem o něco podobného. Ale už se neozval. Takže jsme jezdili dál, bylo to trošku drahé, ale zase gumy, ND apod. byly za flašku,
v Tatře se výborně spalo – měli jsme tenkrát ještě malé děti. Po letech jsme ji prodali, ale do dneška vzpomínáme.

Pepa25

Ano. Je to podobné, jako u žárovek (ano, vím, že někteří Češi pořád nakupují zářiče tepla u Vietnamců a myslí si, jak přečůrávají systém, ale je jich menšina).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.