dudu

Souhlasíte s názorem předsedy Asociace samostatných odborů Bohumíra Dufka?

„Nechápu, proč bychom měli mít 40 tisíc hospod. Možná se budeme divit, až skončí tato fáze uzavřené společnosti, že zjistíme, že restaurací potřebujeme jen polovinu. Naštěstí stále běží a funguje průmysl,“ prohlásil předák druhé největší odborové centrály v zemi. Já ano.
Zdroj: https://www.no­vinky.cz/ekono­mika/clanek/hos­pod-je-moc-at-zkrachuji-vzbudil-vasne-sef-odboru-dufek-40341793#dop_­ab_variant=0&dop_req_­id=RLfLnBF596J-202011101125&­dop_source_zo­ne_name=novin­ky.sznhp.box&sou­rce=hp&seq_no=2&ut­m_campaign=&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

Nejlepší odpověď
Emefej

„Naštěstí stále běží a funguje průmysl“ prohlásil předák. Moudrá slova, průmysl se na tvorbě HDP podílí 30%, služby jenom 62%.

Pokud hospoda zkrachuje, protože hospodský je lempl, tak je to v pořádku. Pokud zkrachuje, protože stát zakázal lidem do ní chodit, tak to je špatně.

Další odpovědi
Alesh

Ve zkratce… tohle může prohlásit jedině debil.

Kepler

Já myslím, že hospod není nikdy dost. Kde jinde by se utvářela česká volební politika prostého lidu?

Mc Merkurion

… ne, nesouhkasim … je fuk, kolik jich je, je to jejich věc … podle mne je to blb,ale vzhledem k tomu, že je to odborový předák, chápu jeho názory, kterej celej život kecá a politkkaří, chápu, že je zcela mimo realitu …
… možná máme hospod hodně, ale to je jejich věc, stát zavřel všechny, tak ať cáluje … když jsou prachy pro komedianty a sportovce, nechápu, proč by neměly bejt pro hospodský

Hlada

Režim, kdy stát rozhodoval o tom, co kdo má kdy dělat, jsme tu už měli. Do soukromého podnikání má stát zasahovat co nejméně. O tom, kolik máme hospod rozhodují zákazníci a politici do toho nemají co mluvit.
Jestli stát zakazuje někomu z nějakého důvodu podnikat, měl by mu vyplatit náhradu škody, ne plácat voloviny o zbytečnosti jeho činnosti. Místo populistického kupování důchodců bych raději dal 14 miliard hostinským. Já jako důchodce nechápu, proč bych měl dostat 5 tisíc rouškovného, když mě zásoba roušek na půl roku stála 3 dolary.

Drap

Souhlasím. Před několika léty u nás bylo devět hospod a podobných zařízení. Ještě před coronou jich zbývá 5 a bohatě to stačí. Když se ještě dvě zavřou, stále to bude stačit.

zjentek

Tak já odpovím otázkou: PROČ na malinkaté vsi s relativně nízkým počtem obyvatel má pořád veliké množství lidí tendenci živit se tam něčím, čím už se tam začal celkem obstojně a seriózně živit někdo jiný dávno před nimi?

Alesh, „zjistíme, že restaurací potřebujeme jen polovinu.“ Někteří již zjistili, jiní nezjistí nikdy. Nevím, proč by měl být za výrok debilem. Možná potřebujeme jednou tolik hospod, ale obrážet je budou stejně zase jen ti, kteří nejsou spokojeni v žádné z nich. Ano, konzumenti. A co je zastaví? Ano, správně, tím co je zastaví je VYČERPÁNÍ PLANETY.

Jde vždy o zdravou konkurenci, co se týká zakládání živností, ptám se? Tak kurňa pome chlapi, otevřme si hospody VŠECI! Však ten lepší uspěje, ne? Vždyť na té řeholi pohostinství zas tolik není, to dá i „nevzdělanec“. Anebo bychom pak formou reklamy skrze zaplacené lékaře mohli začít sdělovat lidem, že 2–3 obědy denně jsou vlastně fajn. A obezita? Pche, to co vidíme dnes, to NENÍ ŽÁDNÁ obezita.. (;

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Hlada a proč jako by měl komukoli KDOKOLI vyplácet náhradu jakékoli škody za jeho neuskutečněné nápady, když stačí nápaditého člověka v jeho nápadech jednoduše omezit? Tak třeba já jsem nápaditý až na půdu a víš jak by to na světě vypadalo, kdybych všechno skryté ve mě realizovat venku??? No tywoe… no comment.

Hlada

O žádných nápadech nepíšu.

zjentek

No já měl za to, že podnikání znamená MÍT NÁPAD (sen) a zrealizovat ho. Pokud to takhle dobře vidím, tak FAKT NEVIDÍM žádný důvod čekat s nataženou rukou, pokud mi v tomhle „zlý okolní“ svět brání, protože jde ku.va o můj vlastní úmysl a má vlastní rozhodnutí, do kterých mě nikdo silou neuvrtal.

Ony třeba taky kupř. ty ropný společnosti, který vrtají dírky do země na dnech oceánů, aniž by je dokázali eventuálně při průseru PO SOBĚ zase ucpat, pak po průseru čekají s nataženou rukou, když jim náhodou svět vyčítá, že zamarasili celý jeden oceán. Ale co už… tam v popředí těchto společností jsou přece BORCI PODNIKAVÍ, nač se zdržovat malichernostmi, stydět se či zpytovat vlastní svědomí… PODNIKÁME, JEDEM BOMBY!!! Neni čas p.čo, vrtáme!

Myslím, že o nápadech tam psáno je a žes podnikavý typ, bez ohledu na to, do jakých rozměrů se rozjetý vlak může protáhnout. A já jsem jeho záchranná brzda.

Hlada

Nepíšu o tom, že by měl stát hradit nápady, ale způsobenou škodu. Podnikání v pohostinství znamená investici do stavby, zařízení, lidí ze svého nebo z úvěru. Investice se vrací provozováním podniku. Jestliže stát podnikání znemořní, způsobí škodu, kterou by měl nahradit.
Jiný příklad. Jestliže stát někomu vyvlastní pozemek nebo zbourá barák kvůli nějaké stavbě, např. přehradě, postižený dostane náhradu a platilo i ve všech režimech minulého století. Také nestačí říct, že baráků v okolí je dost.

zjentek

Schvaloval bych, kdyby každý jeden podnikatel pojal tato rizika za SVÁ a UVĚDOMOVAL si je ještě dříve, nežli se do podnikání vehementně pustí. Takhle to přijde fér zase mně. Ale prosím, klidně a´t čekají s nataženýma rukama. Osobně bych jim do nich vrazil nějaký pracovní nástroj, aby myšlenky na své podnikání neměli až příliš upřeny. Mohlo by je totiž poškodit, resp. odvést pozornost od vlastní investice.

Pozemek nebo barák bych sem nepletl, ty nebývají předmětem DOBROVOLNÉHO podnikání často za účelem VLASTNÍHO zisku, zjednodušeně pojato.

Právnická osoba má vůči státu málo povinností (prakticky jen daně), ale hodně práv (prostě právnická, no..). Proto každý, kdo má osobní zájem se takto nechat zvýhodnit, zejména tedy z důvodu, že se mu nechce makat vlastníma rukama a místo toho CHCE celý den postávat či posedávat a MYSLET (o5 pojato jednoduše a zcela jasně), měl by NÉST MNOHEM VYŠŠÍ rizika!!! Pak bys viděl ten „zodpovědný“ přístup k podnikání a všem těm „práv. osobám“ (mozek nebere)… to „čisto“ okolo firem, na planetě…

A proč vlastně právnická osoba? Bo podnikám, ale nechci přijít o to, co je „moje osobní“? Bo co je mý je mý??? Nasr.t takovým!

zjentek

A dnešní domácí mazlíci? Pche, to NEJSOU OBÉZNÍ domácí mazlíci! O obezitě DNES NEMÁTE VŮBEC ŽÁDNOU představu vy zaostalci! …Že? (;