Nejdřív malá příhoda z natáčení.Jel jsem autobusem, všude byly volební plakáty, ty milé obličeje.Pak – tak trochu šok – jeden velmi,velmi známý ksicht – A. Hitler – vteřinu dost smíšené pocity.Pak jsem pochopil – byl tam citát od Konfucia:„Kořenem všeho zla je nedostatek poznání“.
ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce
| Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, pekynka, Bumbes před 5828 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Hitlera a 2. světovou válku a všechna její zvěrstva jsem nezažili.
Vše jsme se dověděli z historických materiálů, ze vzpomínek
pamětníků.
Ale pochopili jsme, že Hitler byl blázen či zrůda. Nechápu, jak je ale
možné, že v 21. století se najdou lidé, kteří Hitlera považují za
génia a že s tímto demagogem a tyranem sympatizují. Nedostatek
poznání?
Přece jsme se přesvědčili, kolik zla napáchá moc, když se dostane do rukou jednoho člověka či jedné strany. Poznání minulosti je nezbytné i pro to, aby se mladí lidé dokázali orientovat v současnosti. Vždyť přece poznat historii umožňuje soudit přítomnost.
Nebo mnozí netouží po poznání, protože historii nemilují? J. W. Goethe napsal, že poznat můžeme jen to, co milujeme.
| 0 Nominace Nahlásit |
Naprosto to vystihl. Např. v roce 1948 vlastně nedošlo k žádnému převratu, komunisti byli jen houfně zvoleni na základě předvolebních slibů. To proto, že lidé ještě nevěděli, co je to za svině.
| 0 Nominace Nahlásit |
ANO,SOUHLASÍM.VŽDYŤ I V BIBLI JE PSÁNO:„MŮJ LID HYNE PRO NEDOSTATEK POZNÁNÍ“.ZAJ-PO
Zdroj: BIBLE,KNIHA OZEÁŠ
| 0 Nominace Nahlásit |

Koukám, že je víc modifikací; já viděl něco podobného, ale místo Hitlera tam byl Stálin…
| 0 Nominace Nahlásit |
Konfuciovo/Buddhovo?/ prohlášení,že „Kořenem všeho zla je
nedostatek poznání“,se mnozí lidé snaží přeměnit k obrazu svému.
Takže můžeme slyšet obměny této myšlenky např.:Kořenem všeho
zla,můžou být také-peníze,nedostatek peněz,láska k penězům,touha po
moci,centralizace,atd.
Samozřejmě,že ten původní citát je geniálně pravdivý.
| 0 Nominace Nahlásit |

Ta velmi nešťastná tvář spojená s tak scestnou ideologií nepatří na plakát.Ani ve spokojení s oním filosofem.Miliony mrtvých,miliony nešťastných.....
| 0 Nominace Nahlásit |
Odvážil bych se mít výhrady,nepodstatné,ovšem.
Gró je jistě pravdivé – obecně – ale?
| annas | 5913 | |
| Drap | 4802 | |
| led | 3066 | |
| Kepler | 2837 | |
| marci1 | 2259 | |
| zjentek | 1807 | |
| elkon | 1724 | |
| aliendrone | 1487 | |
| da ny | 1486 | |
| ivzez | 1445 |
| Divadlo |
| Etiketa |
| Kulturní akce |
| Literatura |
| Náboženství |
| Ostatní kultura a společnost |
| Historie |