JájsemRaibek

Souhlasíte s klasifikací tr. činu a následky?

https://www.no­vinky.cz/krimi/cla­nek/na-cervenou-pres-spustene-zavory-vychovatelky-hnaly-deti-ze-skolky-do-kolejiste-40312499?seq-no=4&dop-ab-variant=&source=ar­ticle-detail
Kamera v pražských Řeporyjích zaznamenala tři vychovatelky, jak převádějí třináct malých dětí přes železniční přejezd se spuštěnými závorami.
Okamžité zrušení pracovního poměru pro zvlášť hrubé porušení a zároveň trestní stíhání za obecné ohrožení.
Souhlasíte s tout klasifikací tr. činu a následek co se týče prac. práva?
Vychovatelky, které by měly děti učit jim vlastně ukazují, že se nic neděje.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Z pohledu kamery a pravidel je vše jasné. Bohužel nevidíme, co se děje vpravo (kde je hned vedle nástupiště zastávky). Někde jsem četl, že snad tam už stál motorák a údajně na ně čekal …

Další odpovědi
Dochy

Máš ale jen neúplné informace. Z neúplných informací je chybou dělat konečné závěry. Podle některých zpráv po jedné koleji projel vlak, na druhé stál osobák a čekal na ty děti. Dokonce zaměstnanec drah je k přechodu přejezdu vyzval (což je z pohledu laika v jeho kompetenci – i ze zákona:

(přejezd s červeným světlem či závorami dole) … smí řidič vjíždět na železniční přejezd pouze tehdy, jestliže před železničním přejezdem dostal od pověřeného zaměstnance provozovatele dráhy k jízdě přes železniční přejezd ústní souhlas. V tomto případě je řidič povinen řídit se při jízdě přes železniční přejezd pokyny pověřeného zaměstnance provozovatele drá­hy…

Rokio

Souhlasím. Pokud se jim prokáže vina (což je nanejvýše pravděpodobné), tak mají dostat odpovídající trest a vyhazov z práce je samozřejmostí.

Vždyť ty děti mohly přijít k úrazu nebo mohly dokonce zemřít.

Kepler

Ano, souhlasím. Taky jsem to video viděl. Zvláště v případu vychovatelky je to do nebe volající stupidita. Asi jako kdyby si hasič udělal táborák na benzínce. Na druhé straně se někdy ani nedivím, protože zabezpečovací zařízení ČD je úplně na h…Lidi čekají 5 minut i více a vlak furt nikde. Tak se to lidi zákonitě naučí ignorovat. Jako u nás ve Valmezu: závory dole, i když vlak jen stojí na nedalekém nádraží…

Kelt

Pokud jsem to pochopil správně, tak tam u toho přejezdu bylo nádraží a oni šli na vlak. Jestli to měli být někde přesně a nestihli to, třeba proto, že nejel jiný spoj, to by se mělo taky zvážit. Ale věřím, že si to rodiče s vychovatelkami vyřídí. Když se třeba zjistí, že vychovatelky neměli příslušné vzdělání, školení a pod. A jinak souhlasím.

Drap

Souhlasím.