annas

Souhlasíte s citátem?

Včera jsem v jedné knize četla staroindickou definici lásky. Zní takto:

Z náklonnosti duše se rodí přátelství, z náklonnosti rozumu úcta, z náklonnosti těla žádostivost. Spojení těchto tří náklonností rodí lásku.

Myslíte, že tyto náklonnosti mají stále platnost?

Nejlepší odpověď
kropitko

Co je to láska???

Ano,to vše co jste zmínila,akorát mám pocit,že ne vždy je vztah založen právě na lásce.

Další odpovědi
rynek878

Pokud je to uvedeno jako, staroindická definice lásky,není důvodu tuto platnost zpochybňovat,vždyť kolik moudrosti nalezneme v knihách od autorů několik set let starých.

1popelka1

A měly platnost i kdysi?

Ze zkušeností mých vrstevníků bych řekla, že mladí dnes většinou hledají povyražení a zábavu, lidi přicházeji a odcházejí… jen já jsem „divná“ a uznávám jiné hodnoty. A tyto tři náklonnosti, vámi zmíněné, jako by jim z oka vypadly – úcta, důvěra, věrnost, porozumění… dnes se tyto hodnoty vytrácejí

led

Ano

nabubindes

ano! ale nesmí to být prošpikováno vypočítavostí!

anonym

ANO,SOUHLASÍM A ZDRAVÍM PANÍ ANNAS.---ZAJ-PO

anonym

Ano je to tak,pro toho kdo miluje.Ale obavam se ze dnesni lide(ne vsichni)jsou ve fofru.