Pepa25

Úvahy naproto o ničem, spíš mi připadá, že ten člověk se chce jen zviditelnit. Samozřejmě, že jsme porušili původní dohodu, ale pokud to Slovensko neřešilo 28 let, tak teď už nebude …

Další odpovědi
Kepler

Je blbé, že jsme přistoupili na onu dohodu o vlajkách. Koneckonců jsme ale nástupnický stát a jako takový jsme si měli ponechat právo na dosavadní vlajku. To Slováci se chtěli odtrhnout, to oni jsou novým státem. Takže bych se změnou nesouhlasil. Mimochodem modrý klín býval dřív obvykle interpretován jako symbol Slovenska, teď je to symbol Moravy. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C4%8Cesk%C3%A1_vlaj­ka

elkon

Ne, není důvod.

Kelt

To není podstatné. Referendum se nedělalo ani v případě, že jsme se dělili po revoluci a Slovensko se oddělilo. Jinak je to státní symbol a má určitou tradici.

xiperio

Ani náhodou

paul1

Určitě ne, tato je hezká. Původní nemohla zůstat, protože tu samou mají Poláci. Červeno-bílá vlajka Českého království se používala do roku 1918, potom Československa (1918–1920) a České rrepubliky (1990–1992)

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C4%8Cesk%C3%A1_vlaj­ka

S4cey

Vlajka se dle evropslé směrnice bude muset změnit na unijní v každém státě. Státy maji 12 mesicu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.