terry

Souhlasili byste s tím, že se děti mají ve škole povinně učit arabské číslice?

Quentosi, bohužel to není fór.
Chci pouze poukázat na to, že lidi slepě odmítají a kritizují to či ono a vůbec nevědí co.
V tomto případě arabské číslice, v mnoha jiných případech i jiné, důležitější.

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=59OaKuis­cQo&app=desktop

Nejlepší odpověď
marci1

Jiná odpověď

Nemohu to ovlivnit, již se je učí. 🙂 1+1=2

Další odpovědi
briketka10

Jiná odpověď

0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.

Již se je učí a já se je taky učila.

No právě, že Ti lidé byli opiti malým klukem a neměli čas
na rozmyšlenou, nebo byli úplně všichni vypatlaní.

To je hrozný co si to ta EU dovoluje…Nachytali jsme několik lidí na otázku: Co říkáte na to, že EU chce zavést do všech škol výuku ARABSKÝCH ČÍSLIC?
Nenechte se nachytat…

Je psáno pod videem 😁

quentos

Ano, souhlas

Ale no tak, tenhle starej fór už tu byl několikrát… ;{)> http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kde-vznikly-arabske-cislice-a-od-kdy-se-pouzivaji-v-evropskych-zemich

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ovladate-arabske-cislice-nebo-je-neumite

zelí

Jiná odpověď

Dvoje číslice se hodí. Můžete očíslovat dvakrát více věcí v jednom obrázku. Je to hloupá otázka ze které jde cítit nepřiměřená histerie.
Spíš nesouhlasím s takovejma těma letáčkama co ministerstvo chtělo dávat do škol (o Islámu). Ty moje děcko donýs domů, tak podávám trestní oznámení.

led

Jiná odpověď

Ako chcete písať „Nula“? Chcete použiť rímske čísla alebo hieroglyfy zo starého Egypta? 0 (nula) bol arabský objav. Rimania a Egypt nulu nepoznali.

Teraz si predstavujem ako niektorí naši užívatelia menia svoje nicky
briketka10 = briketkaX, ale to je briketkadesať alebo briketkaneznáma?
marci1 = marciI , to je marci veľké I, alebo marci jedna?
ostaňme radšej u arabských číselných znakoch

Kepler

Ne, jsem proti

Klávesnice k PC jsou kvůli tomu o dost větší, složitější a dražší, což by v případě používání římských číslic nehrozilo. Jednu drobnou potíž by to sice mohlo přinést. Jeden by nevěděl, jestli to co slyší, je nadávání v arabském jazyce, nebo přepočítávání dnešní útraty.

Mimozemšťan

Ano, souhlas

Římské číslice by byly mnohem složitější, ale i ty jsou u Terezy neznámé…to je marný…Terezo ty bys potřebovala absolvovat alespoň šestou třídu…

jamar28

Ne, jsem proti

Já jsem proti povinné školní docházce, takže i proti povinnému učení arabských číslic v nich.

Hradní

Ne, jsem proti

briketka10

No právě, že Ti lidé byli opiti malým klukem a neměli čas
na rozmyšlenou, nebo byli úplně všichni vypatlaní.

To je hrozný co si to ta EU dovoluje…Nachytali jsme několik lidí na otázku: Co říkáte na to, že EU chce zavést do všech škol výuku ARABSKÝCH ČÍSLIC?
Nenechte se nachytat…

Je psáno pod videem 😁

marci1

Ad „led“: MarciL to bych brala! 🙂
http://waytofa­mous.com/16942-vanessa-marcil@imagevanessa-marcil-07.jpg.html

led

pre marci1:
a žať tam, kde ste nezasiali?
Priživovať sa na práci iného? Tak toto mi je u vás novinka…

marci1

Samozřejmě, že jen v legraci. Mám ráda soukromí. 🙂