Avatar uživatele
Zlatý

Souhlasili byste s tím, aby otázka (nebo odpověď) mohla být smazána...

... teprve tehdy, když by ji nahlásili tři uživatelé?
(Když už je to tu tak čistě anonymní, že má mazal dokonalé inkognito.)

Přijde mi totiž jako naprostý nesmysl, že o tom, co tu bude "vidět", rozhoduje pouze jeden(!) "obyčejný" uživatel, zatímco otázka (nebo odpověď) byla ohodnocena nebo dokonce nominována mnoha dalšími kolegy. To je dost postavené na hlavu, ne?
Jestli to administrátor čte - a já předpokládám, že ano - chtělo by to asi (nejen) o této možnosti trochu popřemýšlet.
(Nejlépe ovšem zrušit "privilegium" nahlašovat, ať rozhoduje pouze sám administrátor.)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele

Ne, ale uvítala bych, kdyby mazání přestalo být anonymní. U příspěvků, které jsem nahlásila šlo o tak hrubé výrazy, že čekat na "potuplování" nahlášení by určitě nebylo na místě.
Souhlasím ale s Tvým názorem v závorce. Pokud se dá mazání takto zneužívat, měl by mazat opravdu jenom admin. Mně většinou mazání stávkuje, takže se ho ráda vzdám.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Návrhů na změny tady bylo již spousta a nezměnilo se v pravidlech na popud uživatelů nic, snad jen některé technické drobnosti.
Konkrétně toto nemá podle mého názoru nijak velký význam, poněvadž admin smazané otázky musí posuzovat a posuzuje. Jedině, že by tam byli úplní blbci, kteří nedokáží posoudit oprávněnost návrhu na smazání - což si ale nemyslím. Adminů je tady mnohem méně než jinde a proto se část jejich poviností přidává uživatelům.


Avatar uživatele

Pokusy už zde byly, výsledek viz v odkazu:
Doplňuji:
Jediné řešení je naprosto prosté, a to jako na všech ostatních webech, kde je výhradně v kompetenci admina, jenž ovšem musí provádět průběžný monitoring, což se zde neděje.
Stejně tak je jinde běžné anonymní bodování, pak odpadá řevnivost, jakož i věčné lustrování, kdo koho boduje a proč atd. (Viz nedávná otázka, zda a kdo to sleduje).
Rubriky Zábava, nebývají hodnoceny vůbec, neboť postrádají skutečnou užitečnost a obecný přínos pro dotyčnou komunitu.
Veškeré otázky o funkcionalitách a bodovacích řevnivostech jsou rovnou vylučovány. Např. na Novinkách.cz nikoho ani nenapadne zbůhdarma se ptát, proč mu byl odstraněn příspěvek, protože je tam rovnou uveden komentář od redakce, že byl závadný a že při opakování bude zablokován účet. A je pokoj a všem jasno.

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ co-rikate-na-vyjadreni-adminis tratora-k-problematice-mazani- otazek-a-odpovedi-ktere-neporu suji-kodex


Avatar uživatele
Zlatý

Dělá to na mne dojem že sami tvůrci serveru z toho mají radost. Marnost nad marnost.

http://www.odpovedi.cz/…


Avatar uživatele
Zlatý

K "mazaniu": stačí jednoducho nechať všetkým rovnaké právo nahlásiť závadnú otázku/odpoveď, pridala by som i príspevok v diskusii, bez možnosti "zakrytia" (strieborní, zlatí). Odtrániť nahlasenú otázku ma právo (vychádza to i nemožnosti prístupu na kód stránky verejnosťou) má len pracovník - admin, k tomu oprávnený.
Zdôvodnenie nahlásenia je tabuľkovo určené dosť neurčito a nejasne. Zdôvodniť treba konkrétne (možnosť vpísania zdôvodnenia). Potom nie je dôležité koľkí nahlásili, ale dôvod nahlásenia a závadnosť daného príspevku.


Avatar uživatele
Zlatý

Zřejmě se při stavbě webu předpokládalo, že výše hodnocení účastníci jsou lidé moudří, kterým je možné automaticky udělit toto právo a ulehčit tak práci adminům. Ukázalo se, že to v praxi nefunguje. Myslím, že nemá smysl opravovat něco, co se ukázalo jako vadné ze samého principu. Myslím, že správnou cestou by bylo moderování fóra moderátory, jak je osvědčené.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

johana 56

ad Dmiana
Souhlasím.U otázky ohledně bobování jsem jsem sama nahlásila pouze svou odpověď jako závadnou z důvodu "ostatní".Pokud byla příčinou odstranění celé otázky,je mi to líto a promiňte prosím.Děkuji.


ad led
Děkuji za odpověď v diskuzi,na kterou jsem již nestihla reagovat.
Vložením svých nesprávně zkopírovaných a navíc opakovaných příspěvků se ze snahy o omluvu stal velký trapas,který potvrzuje pravdivost Vašich slov o omylu,kterého je nutno se vyvarovat a předcházet mu.

Avatar uživatele
Zlatý

Sůwa

Už jsem to tu několikrát navrhovala a dokonce i napsala adminovi. Zřejmě by přišel o bezva zábavu:-) Všechno by tu mělo být průhledné, bodování i mazání a nebo obojí zrušit - tedy zrušit žebříček, ponechat jen hodnocení.

Avatar uživatele

anonym

Sama víš, že např. na Poraďte.cz se body starší, než 1 rok už nezobrazují.
Jenže každý provozovatel si to nastavuje podle svého.

Avatar uživatele
Zlatý

Sůwa

Vím a taky se ale nepočítají do celkového žebříčku, takže se rádcové musí hodně snažit, pokud chtějí být v TOP. Dodatečné bodování by tam určitě neprošlo :-)

Avatar uživatele

anonym

Také nikde jinde netrpí vícenásobné profily a nekompromisně je blokují.

Avatar uživatele
Zlatý

Sůwa

Jak s tím souvisí double profily? Ty nějaký máš? Já tedy ne, s tím jedním si bohatě vystačím :-)
Ještě mne napadá - k čemu by takový vícenásobný profil měl být, když hodnocení je jen virtuální a stejně o kvalitě uživatele nic moc neříká. Kdyby šlo o prachy...

Avatar uživatele

anonym

Souvisí to s dodržováním pravidel, což si jinde hlídají - viz má odpověď. Já je tady právě odsuzuji, protože je to tak hrubé porušení pravidel, že by nikde jinde neprošlo, stejně jako bezbřehé tlachání v diskuzích, které nikterak nesouvisí s otázkou a jen se vyžívá v podivných osobních půtkách a řevnivostech. Má to být užitečná poradna a ne chabá replika sociální sítě.

Avatar uživatele
Zlatý

Sůwa

Vždyť klidně můžeš být tam, kde nebudeš muset nic odsuzovat a všem se uleví. Kdybys pořád na někoho nenasazoval, mnoho těch diskuzí by ubylo. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá :-)

Avatar uživatele

anonym

Odsuzování podvádění, dvojitých profilů a podrazů, může vadit jen těm, kteří je sami páchají.

Avatar uživatele
Zlatý

Sůwa

Nebo naopak, slušného člověka by ani nenapadlo, že něco takového může někdo páchat. První tvou zmínku o "účelovém bodování" jsem hodně dlouho nechápala, než jsem si všimla těch dobodování :-)

Avatar uživatele
Zlatý

Andělé

Přesně tak :-))

 

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 5030
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2698
Zlatý briketka10 2425
Zlatý annas 2103
Zlatý quentos 1652
Zlatý iceT 1557
Zlatý marci1 1533
Zlatý tom004 1522
Zlatý mosoj 1504

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.